3. Дузпа в последния момент спаси Левски от загуба срещу Витоша (Бистрица) (ВИДЕО+СНИМКИ)

В контролата срещу "тигрите" сините отново не показаха убедителна игра

Левски успя да се спаси в последния момент от загуба срещу Витоша (Бистрица) в контролата между двата тима по време на паузата за националните отбори. Двата тима завършиха 1:1 в проверката, изиграна на тренировъчното игрище на "Герена".

В първата минута Паулиньо отправи удар по посока на вратата, но той отиде в аут. Малко след това Цонев центрира на втора греда от свободен удар и Деян Иванов засече с глава, но по лош начин и опасността бързо премина.

В 15-ата минута Стаматов центрира към Галчев в наказателното поле, но вторият не успя да се възползва от ситуацията. В следващата минута Венци Бонев бе изпуснат при центриране от корнер и с десния крак откри резултата в полза на гостите.

Тавареш бе фаулиран в близост до аутлинията, Боби Цонев центрира и след разбъркване в наказателното, топката попадна у Паулиньо, чийто изстрел обаче бе блокиран. 120 секунди след това Насиру проби чудесно по десния фланг и нахлу в пеналтерията, намери Паулиньо в центъра, който обаче направи фрапантен пропуск от близка дистанция.

В 35-ата минута най-активният за Левски Борислав Цонев получи подаване на дясното крило, навлезе навътре и стреля с левия крак, но стражът на Витоша улови. В 41-ва минута имаше още един фаул за столичани, след като Старокин е спрян по непозволен начин. Цонев изпраща топката на втора греда, но Галев отново е над всички.

Комбинация между Стаматов, Паулиньо и Цонев на левия фланг завърши с атрактивен удар на последния в ръцете на Валентин Галев. Това бе и финалното докосване на топката за първото полувреме.

В 53-ата минута на двубоя Левски стига до първия си ъглов удар. От него Цонев центрира отлично, но никой негов съотборник не се бе позиционирал правилно, за да засече.

При следващата атака на "сините" Насиру овладя добре, но не успя да продължи офанзивата, тъй като топката му бе избита в корнер. Той обаче не доведе до нищо опасно. В 73-ата минута Живко Атанасов подаде към Насиру, който мигновено пробва късмета си, но мерникът му изневери, удряйки гредата.

В 75-та минута Галчев застана зад топката и изпълни отдясно свободен удар, Атанасов засече с глава и изравни резултата, но Ивайло Ненков отсъди нарушение в атака.

5 минути преди края на редовното време и нов свободен удар за Левски, този път отляво. Борислав Цонев центрира на втора греда, но нито Алекс Петков, нито Паулиньо успяха да я засекат и тя излиза в аут.

В 89-та минута Масиру беше съборен в наказателното поле на Витоша и реферът отсъди наказателен удар, от който Борислав Цонев беше точен и успя да оформи крайното 1:1.

Левски - Витоша (Бистрица) 1:1
0:1 Бонев 16
1:1 Цонев (дузпа) 90

Над 15 000 лева глоба за Спартак Варна след дербито с Черно море

10 000 са заради надвишаване цената на билетите за привържениците на гостуващия отбор

Вальо Илиев: Не искам да виждам такова лице на отбора

"С това поведение няма как да продължаваме"

Митов: И двата отбора можеха да спечелят