3. Двама се връщат в строя на ЦСКА

Двама се връщат в строя на ЦСКА

Тибо Вион ще чисти картони на „Тича“

Нападателят Дюкенс Назон ще се завърне в титулярния състав на ЦСКА за гостуването на Черно море в събота от 15:00 часа.

Той пропусна равенството с Локомотив София заради натрупани жълти картони, а то се превърна в първото домакинство за сезона, в което армейците не успяха да се разпишат.

Хаитянинът изтърпя наказанието си и отново ще попадне сред стартовите 11 на Саша Илич, като е нападателят в най-добра форма в тима. Той отбеляза 4 попадения в последните 5 двубоя, в които взе участие, а се отчете и с ювелирна асистенция към Лазар Туфегджич при 4:0 срещу Ботев Враца, за която бе поздравен лично от новия носител на „Златната топка“ Карим Бензема.

Назон бе главен герой и в дълго видео, което ЦСКА публикува за четирите поредни победи на тима далеч от столицата.

„Искам да променям, искам да остана в историята на клуба. Победите ни правят по-добри. Искаме да печелим един за друг, да се борим един за друг. Трябва да продължаваш да печелиш, за да останеш на върха“, заяви той.

След изтърпяно наказание в състава на Саша Илич ще се завърне и левият краен защитник Брадли де Нойер. Той също ще започне от първата минута на „Тича“ за сметка на Галин Минков, пише „Тема спорт“ и допълва, че Тибо Вион е твърде вероятно да завърши предстоящото гостуване на Черно море с жълт картон.

28-годишният французин има 4 официални предупреждения от началото на кампанията и при следващо ще пропусне една среща на армейците. Моментът е подходящ, тъй като следващият мач на тима е визитата на третодивизионния Гигант Съединение за Купата на България.

Двубоят е на 26 ноември, събота, от 12:00 часа. Евентуалното следващо препятствие пред възпитаниците на Саша Илич ще е по-тежко, като те ще срещнат един от лидерите във Втора лига Крумовград или елитния Септември. Този мач ще е последен за ЦСКА за календарната година и е насрочен за 1 декември, четвъртък, от 12:00 часа.

Вион е единственият футболист на ЦСКА, който е взел участие във всяка от 17-те шампионатни срещи на тима през сезона, а игра и в шестте двубоя в Лигата на конференциите. Той със сигурност ще получи почивка за визитата в Съединение, като е вероятно да я комбинира и с изтърпяване на наказание.

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо