Етър е на крачка от елита след драма с грозни сцени на "Ивайло" (ВИДЕО)

„Болярите” биха деветима от Витоша (Бистрица) с дузпа в последната секунда, Лаптопа налетя на съдията

Лидерът Етър (Велико Търново) спечели драматично дербито от XXVII кръг на Втора лига с третия в класирането тим на Витоша (Бистрица).

"Болярите" се наложиха у дома с минималното 1:0, след като капитанът им Иван Стоянов бе точен от дузпа в последната секунда на двубоя, а гостите приключиха срещата с девет души.

Треньорът им Костадин Ангелов пък потърси саморазправа със съдийската бригада след края на срещата и трябваше да бъде озаптяван, за да не се стигне до инциденти.

Той загуби самообладание, тъй като в 83-ата минута Николай Христозов получи втори жълт картон и бе изгонен, а в добавеното време на срещата съдбата му сподели Четин Садула.

Последният получи две официални предупреждения заради протестите си към реферите по повод дузпата.

Тя стана факт, след като в 93-ата минута играещият треньор на домакините Станислав Генчев опита центриране и топката спря в ръцете на резервата Ангел Стоянов.

Гостите протестираха бурно срещу решението на арбитъра Стефан Апостолов, който с жест показа, че ръцете на футболиста са били в неестествено положение и затова е посочил бялата точка.

Зад нея застана Иван Стоянов и хладнокръвно я превърна в гол с удар по земя.

След успеха си Етър събра актив от 58 т. и е на върха във временното класиране, като има с 5 повече от втория Септември.

Витоша пък допусна трето поредно поражение и остава на третата позиция с 46 т. в своя актив.