3. Етър най-накрая взе точка за 2:2 срещу Берое (ВИДЕО)

Етър най-накрая взе точка за 2:2 срещу Берое (ВИДЕО)

"Болярите" направиха пълен обрат в Търново, но останаха с равен

Новакът в efbet Лига - Етър най-накрая спечели първата си точка този сезон, след като завърши наравно 2:2 при домакинството си на Берое. "Болярите" направиха пълен обрат, но не успяха да удържат аванса си до края.

Берое първи стигна до опасно нападение. Майк Севайос получи центриране отдясно в седмата минута и нанесе удар от въздуха, но не уцели очертанията на вратата.

Етър отговори в 14-ата минута, след като Мартин Тошев отне от Тиаго Сейхас, проби в наказателното поле и нанесе удар от малък ъгъл, но Родриго Ачинели спаси без проблеми. Пет минути след това Вини Трибуле отправи хубав удар от дистанция, но топката профуча встрани от вратата. Трибуле повтори упражнението в 22-рата минута и отново шутира в аут.

По-добрата игра на Берое даде резултат в 25-ата минута. Густаво Каскардо получи вдясно, напредна и центрира към Франческо Селесте, който бе забравен и с глава прати топката в мрежата на Етър - 0:1.

"Виолетовите" можеха да изравнят в 31-вата минута, когато Кольо Станев получи топката в наказателното поле и нанесе удар към далечния десен ъгъл, с който Ачинели се справи. Пет минути след това след Мартин Моран отправи коварен удар от дистанция от въздуха, който премина на сантиметри над вратата на Берое.

Подобрението в играта на Етър след попадението на Берое доведе до изравнителен гол в 42-рата минута. Георги Ангелов изведе Крум Стоянов в наказателното поле, той центрира за Мартин Тошев, който с глава от близка дистанция порази мрежата на заралии.

Почти четвърт час след началото на второто полувреме нямаше чисти голови положения пред двете врати, но в 59-ата минута Етър стигна до попадение и пълен обрат, след като Шахредин Букхолда бе забравен на дъгата и нанесе кинжален удар, с който прониза вратата на Ачинели.

Заралии възстановиха равенството в 77-ата минута. След центриране от свободен удар се стигна до разбъркване в наказателното поле на Етър, Франко Рамос свали с глава, Жорди Говеа и Вини Трибуле се разминаха с топката, но Лусиано Скуадроне бе застанал на точното място в точното време и прати топката в мрежата - 2:2.

Стартови състави:

Етър: 22. Мартин Величков – 2. Валери Христов, 15. Георги Ангелов, 6. Пламен Димов, 25. Крум Стоянов (К), 8. Мартин Моран, 24. Шахредин Букхолда, 29. Янко Ангелов, 7. Кольо Станев, 70. Димо Бакалов, 9. Мартин Тошев

Берое: 23. Родриго Ачинели – 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Рамос, 4. Франческо Селесте, 5. Лусиано Скуадроне, 6. Жорди Говеа, 11. Франсиско Политано, 17. Едуин Ласо, 21. Тиаго Сейхас (К), 91. Вини Трибуле, 99. Майк Севайос

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо