3. Етър остана лидер след класика във Втора лига (ВИДЕО)

Етър остана лидер след класика във Втора лига (ВИДЕО)

Струмска слава с пета поредна загуба

Етър постигна най-убедителната си победа за сезона във Втора лига, след като спечели с 3:0 визитата си на Струмска слава в Радомир.

„Болярите“, които в този мач излязоха с черни екипи, нанизаха и трите си гола още преди почивката, за да запазят върха във временното класиране с 26 точки от 13 мача.

Струмска слава остава 11-и с 16 точки и в серия от 5 загуби.

В началото гостите оставиха радомирци да разиграват топката, но атаките им бяха изключително ефективни. В 16-ата минута Евгений Илиев нахлу отдясно в наказателното поле и бе съборен от Лъчезар Георгиев. Реферът отсъди логичната дузпа, която Дани Младенов с хубав удар в десния ъгъл превърна в 0:1. В 22-ата минута Крум Стоянов навлезе отдясно и също бе съборен, но съдията реши да му вдигне жълт картон за симулация.

Домакините отговориха до почивката само с един удар на Александров в 27-ата минута покрай гредата.

Вторият гол в 30-ата минута окончателно реши мача. След центриране от корнер топката от Живко Петков стигна до Георги Ангелов, който я насочи в мрежата за 0:2. В самия край на полувремето дойде и третият „болярски“ удар. Даниел Младенов получи топката пред наказателното поле и с премерен удар по диагонала не остави шансове на Петков – 0:3.

През втората част старши треньорът Емануел Луканов направи пет смени, за да даде почивка на основните играчи. Двата тима вече действаха по-освободено и имаха своите възможности. Домакините имаха възможност чрез Борислав Николов, който обаче не успя. Етърци имаха две-три възможности да постигнат и четвърти гол, като най-чистата бе пред Алехандро в 77-ата минута, но вратарят улови удара му. В добавеното време Кристиян Кънчев получи директен червен картон за удар без топка срещу Румен Сандев.

Тази победа запази първото място на „виолетовите“ в класирането, а в петък Етър посреща на стадион „Ивайло“ новака Крумовград.

Стартов състав на Етър: Станислав Нисторов, Крум Стоянов, Георги Александров, Мариян Иванов, Георги Ангелов, Христо Митев, Николай Янков, Олег Димитров, Евгений Илиев, Даниел Младенов, Живко Петков.