3. Етър си върна върха с класика в Добрич (ВИДЕО)

Етър си върна върха с класика в Добрич (ВИДЕО)

Добруджа остана сред изпадащите във Втора лига след загуба с 0:3

Етър (Велико Търново) отново е лидер във временното класиране на Втора лига.

„Виолетовите“ спечелиха с 3:0 визитата си на Добруджа в последния мач от 19-ия кръг и така събраха актив от 40 точки, изпреварвайки с 1 преследвачите Миньор (Перник) и Спартак (Варна).

Двата отбора, а и Хебър, също спечелиха срещите си от този кръг, така че „болярите“ започнаха неделния ден на четвъртата позиция, ала бързо показаха, че няма да имат проблеми на стадион „Дружба“ в Добрич.

Възпитаниците на Веселин Великов откриха резултата още в 3-ата минута, когато Ловре Кнежевич направи двойно подаване с Радослав Апостолов и се озова очи в очи със стража на домакините, за да го преодолее и даде аванс на Етър.

След попадението си гостите овладяха инициативата, ала пропуски до почивката направиха Николас Фемия и Даниел Младенов.

Последният все пак се реабилитира след почивката, удвоявайки резултата в 62-ата минута с изстрел от движение за 2:0.

Точка на спора пък сложи Николай Янков, който оформи класиката и крайния резултат в 77-ата минута.

Секунди преди края Етър удари и греда, но въпреки това стигна до заслужен успех и отново е лидер във Втора лига, докато Добруджа остана на 18-а позиция с 15 точки.

ДОБРУДЖА - ЕТЪР (ВЕЛИКО ТЪРНОВО) 0:3
0:1 Ловре Кнежевич (3)
0:2 Даниел Младенов (62)
0:3 Николай Янков (77)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ДОБРУДЖА: 1. Илиев (К), 27. И. Иванов, 21. Начев, 45. Бешев, 5. Минчев, 18. Адемов, 4. Идризов, 8. Максимов, 87. Станчев, 88. Том, 11. Митев;

ЕТЪР (ВЕЛИКО ТЪРНОВО): 13. Господинов, 21. Кръстев, 11. Младенов, 84. Илиев (К), 7. Станев, 22. Кнежевич, 26. М. Иванов, 16. Петков, 10. Фемия, 14. Апостолов, 20. Пехливанов;

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение