3. Ференцварош показа зъбите си, надви ЦСКА (ВИДЕО)

Ференцварош показа зъбите си, надви ЦСКА (ВИДЕО)

Слаба проява на вратаря Бусато доведе до 1:0 за съперника на Лудогорец

ЦСКА допусна първа загуба в контролите, след като отстъпи с 0:1 на Ференцварош. Това бе трета среща за „червените” от лятната подготовка, като в първите си два мача те постигнаха победи с по 3:0 (над Локо ГО и Прибрам).

„Армейците” показаха равностойна игра днес, а през първото полувреме Али Соу уцели и греда, но унгарският гранд, който играе с Лудогорец в квалификационната фаза на Шампионска лига, спечели спаринга благодарение на гол в 71-ата минута на Токмач.

В следващите си контроли ЦСКА ще се изправи срещу Шахтьор Донецк на 30 юни и с РБ Залцбург на 3 юли.

Ференцварош започна по-добре двубоя, като унгарците имаха няколко добри възможности за откриване на резултата. В 4-ата минута Варга изпълни пряк свободен от добра позиция, но Черниаускас се намеси и опази мрежата си суха. Отново стражът на „армейците” бе на правилното място в 13-ата минута, когато Прискин пробва далечен шут.

Али Соу правеше пореден добър мач, като той бе от най-активните в състава на ЦСКА, а нападателят можеше да се разпише в 23-ата минута, но силният му диагонален удар срещна напречната греда.

В 35-ата минута нова добра червена атака завърши с пропуск на Евандро. Бразилецът комбинира с Али Соу и се озова на стрелкова позиция на 5-6 метра леко вдясно пред вратата на унгарците, но изстрелът му не се получи и бранител в зелено изчисти.

В 41-ата минута Али Соу се възползва от грешка при изнасянето на топката от Ференцварош, успя да я овладее, финтира бранител и стреля силно, но Динес изби.

Второто полувреме започна добре за ЦСКА, като удар на Занев в началните минути бе париран от бранител.

Али Соу бе заменен на почивката и това се отрази на офанзивната мощ на „армейците”, които по-рядко минаваха в половината на Ференцварош.

Унгарците на няколко пъти опитаха да поразят вратата на ЦСКА с далечни удари и усилията им се увенчаха с успех в 71-ата, когато Токмач матира Густаво Бусато с мощен удар извън пеналта, а вратарят не се намеси навреме.

До края на двубоя не паднаха повече голове и ЦСКА инкасира първата си загуба от старта на лятната подготовка.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ЦСКА - Ференцварош 0:1

90 Край на двубоя!
71 Ференцварош повежда. Токмач шутира от дистанция, Бусато не успя да се намеси навреме и кълбото влетя в долния ляв ъгъл.

66 Далечен удар е отразен от Черниаускас с плонж.
47 ЦСКА започна силно втората част, а удар на Занев  бе блокиран от бранител.
46 Начало на второто полувреме.
45 Край на първата част.
33  Защитник на Ференцварош чисти от голлинията!
23 Възможност за ЦСКА, Али Соу отправи силен диагонален удар, но топката се отби в напречната греда!
13 Прискин шутира от дистанция, Черниаускас обаче е на мястото си и боксира топката.
4 Удар на Варга от фаул е блокиран от Черниаускас.