3. Фиеста на Карвальо на "Лаута" (видео)

Фиеста на Карвальо на "Лаута" (видео)

Локомотив (Пд) победи Черно море с 2:0 и спечели първи успех за новия сезон. „Смърфовете” нанесоха своя удар през първото полувреме, когато Базил де Карвальо изнесе истински спектакъл, реализирайки и двата гола по много ефектен начин. Черно море не намери достатъчно футболни средства, за да се противопостави на своя домакин и логични загуби срещата.

Локомотив (Пд) победи Черно море с 2:0 и спечели първи успех за новия сезон. „Смърфовете” нанесоха своя удар през първото полувреме, когато новото попълнение Базил де Карвальо изнесе истински спектакъл, реализирайки и двата гола по много ефектен начин. Черно море не намери достатъчно футболни средства, за да се противопостави на своя домакин и логично загуби срещата. Дебют с фланелката на моряците направи Марио Жардел, който се появи късно през второто полувреме.

Мачът започна с тотално надмощие на домакините. След поредица изспивания в наказателното поле на Черно море най-накрая капитанът Здравко Лазаров центрира точно и любимецът на Христо Бонев Карвальо препарира Пиргов с глава от вратарското поле. Попадението бе записано в 13-ата минута.

Само 8 по-късно възстановеният Карвальо удвои преднината на домакините с поредна брилянтна изява. Той получи извеждащ пас отдясно по нападението, напредна към наказателното поле и с мощен шут под гредата не остави никакви шансове на Пиргов – 2:0.

Черно море реагира моментално и можеше бързо да върне един от головете. Тиаго не успя да засече точно центриране при ъглов удар и от 2 метра прати топката в аут.

В 28-ата минута Христо Златински изпълни много добре свободен удар, но този път Пиргов успя да се намеси, избивайки.

През второто полувреме Черно море се опитваше да подложи на напрежение домакините, но те играеха тактически правилно, задържайки повече топката и опитвайки се да решат всичко с трети гол на контраатака.

Карвальо продължаваше да забавлява феновете на домакините с ефектни отигравания, а Юруков беше най-опасният футболист в тима на варненци.

В 81-ата минута стана факт така дългоочакваният дебют на Марио Жардел с екипа на Черно море. Той смени Тиаго, но беше далеч от най-добрата си форма.

В края удар на Даниел Георгиев бе спасен от Лучини, което тотално обезкуражи Черно море.

ЛОКОМОТИВ (ПД) – ЧЕРНО МОРЕ 2:0