3. Фортуна отново се усмихна на Локо, „смърфовете” победиха драматично Славия на „Лаута”

Гостите изпускат невероятни положения в края на мача

Късметът през пролетта отново не остави Локо (Пд) на „Лаута”. Тимът на Аян Садъков победи с 2:1 Славия у дома в мач от 22-ия кръг на „А” група, а в последните минути „белите” направиха три фрапантни пропуска. Кики откри в 9-ата минута, Попара изравни в 24-ата, а Даксон от дузпа донесе успеха на Локо в 51-ата минута

Като цяло „смърфовете” играха добре и заслужиха успеха с играта си до 85-ата минута. Срещата започна с по-добра игра на домакините, които поведоха още в 9-ата минута. Малко преди това Дяков получи контузия и бе заменен, а докато защитата на гостите усети какво става Кики бе оставен непокрит в малкия пеналт при центриране от корнер и без проблем отбеляза с глава за 1:0.

Гостите обаче успяха бързо да се върнат в мача, след като в 24-ата минута Павле Попара си спря топката пред пеналта на Локо и шутира от воле неспасяемо в левия горен ъгъл на Акалски – 1:1. Малко след това Локо можеше отново да поведе, но „черно-белите” не можаха да вкарат топката във вратата на Господинов след две мелета пред софийската врата.

В началото на втората част все пак домакините отново поведоха. Техният капитан Митко Илиев бе спънат в пеналта, а Даксон реализира дузпата за 2:1. След неговия гоил играта се накъса, като „смърфовете” заложиха на контраатаки. При една от тях Даксон проби по крилото и центрира, Господинов не се намеси по най-добрия начин, което даде шанс на Илиев да бие, но ударът му бе слаб и не попадна във вратата.

В края на мача гостите изпуснаха три златни шанса. Първо Бето от два метра не можа да уцели празната врата на Локо, а в продължението на двубоя първо Галин Иванов излезе сам срещу Ставрев, но след като го финтира уцели страничната греда. В последните мигове на мача Дубала бе изведен сам пред Ставрев, но вместо да бие, се засуети, което позволи на Николов да изчисти в корнер.