3. Футзал: МФК Варна прегази шампиона Надин, но допусна първа загуба от Левски София Запад

Отборът на МФК Варна прегази шампиона по футзал Надин, съобщава сайтът на клуба. Тимът се наложи над съперника си по всеки един показател. За победата със 7:0 с хеттрик се отчете Ивайло Борисов, а по един отбелязаха Бойчо Марев, Павел Павлов, Виктор Викторов и Деян Делев. Интересно ще е да се разбере какво ще е наказанието на Мариан Германов от Надин, който удари съдията, а след като получи червен картон, го удари още веднъж. За подобно деяние Явор Софрониев от МАГ беше лишен от състезателни права за 1 година.

Първото полувреме на мача завърши при резултат 2:0 за варненци. На терена имаше само един отбор – този на МФК Варна. През втората част на мача нещата за настоящия шампион станаха още по-зле. Поредица от удари започна към вратата на Надин. Резултатът стигна до 7:0. Играчите на треньора Веселин Бранимиров удариха и 8 греди.

МФК Варна изпрати официално писмо до БФС с искане втория мач през уикенда да бъде преместен в по-късен час, тъй като срещата с Надин беше от 20 ч. в събота. Мотивът на клуба беше, че не може един отбор да играе най-важните си мачове за толкова кратко време. Но от БФС отказаха промяна и варненци излязоха срещу Левски София Запад в 10 ч. сутринта в неделя.

Отборът на Веселин Бранимиров беше по-изморен от съперника си. А и се получи леко подценяване заради мисълта, че вече са лидери в държавното първенство. Част от играчите бяха натрупали умора и край лагера с националния отбор в Благоевград. Столичани се възползваха от елементарните грешки на домакините и поведоха с 1:0. Веднага след това Георги Георгиев изравни резултата, но до почивката съперникът поведе с 2:1.

През втората част на двубоя умората и подценяването си казаха думата и резултатът стигна до 1:5 в полза на софиянци. МФК пусна пети полеви играч и интригата в мача се върна. Головата разлика беше намалена до 4:5. По едно попадение отбелязаха Бойчо Марев (от дълга дузпа), Благовест Марев и Георги Георгиев.
Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо