3. Генчев с една дилема за ЦСКА 1948

Генчев с една дилема за ЦСКА 1948

Треньорът на Левски Станислав Генчев има една дилема преди гостуването в Бистрица. Двубоят срещу ЦСКА 1948 е в неделя от 19:15 часа. 43-годишният специалист умува на кого да се довери за мястото в средата на терена. Почти сигурно едното място ще бъде за Евертон. Бразилецът спечели доверието на наставника и стартира като титуляр именно в тази зона при последния мач – 0:0 срещу Спартак Варна. За момента позицията до него си оспорват Марин Петков и Джавад ел Джемили. По всяка вероятност стартиралият като титуляр срещу соколите Хасими Фадига ще седне на скамейката и ще чака своя шанс след почивката в неделя. Преди дни 20-годишният българин изигра 81 минути за младежкия национален отбор при загубата от Полша с 1:3. Атакуващият футболист няма проблеми след участието си за селекцията и се включи на пълни обороти в тренировките на сините. Ел Джемили от своя страна игра едно полувреме в контролата срещу Ботев Враца (3:2) по време на паузата. Испанецът с марокански корени обаче тогава показа лошата си страна и се включи доста лежерно, като на моменти прекаляваше с индивидуалностите. Това ще е и единствената въпросителна пред Станислав Генчев.

Треньорът категорично на няколко пъти заяви, че няма да прави промени на върха на атаката, където ще продължат да си партнират Мустафа Сангаре и Алекс Колев. Под рамката ще бъде Матей Маркович, а негов заместник ще е Иван Андонов. Триото в защита пак ще е изградено от Келиан ван дер Каап, Кристиан Димитров и Цунами. Свръзката между отбраната и халфовата линия отново ще бъде поверена на Карлос Охене, който стисна зъби и бе възстановен от травмата в коляното, която го измъчва от няколко седмици. По крилата в ролята на халф-бекове за осми пореден път от началото на сезона ще влязат Алдаир и Майкон.