3. Гол от дузпа изравни Черно море и Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гол от дузпа изравни Черно море и Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

Черно море стигна до минимален успех срещу Хасково у дома

Черно море завърши редовния сезон в „А” група с победа. Тимът на Никола Спасов стигна до минимален успех с 1:0 над Хасково у дома, а единственото попадение отбеляза Стенио от дузпа в добавеното време на първата част.

Така, „моряците” се изравниха по точки със седмия Левски (по 31) преди „сините” да изиграят двубоя си с Марек в събота. За Хасково това бе 11-а поредна загуба като гост този сезон в „А” група, като възпитаниците на Емил Велев все още нямат спечелена точка далеч от дома и остават на дъното в класирането.

Емил Велев трябваше да прави принудителна промяна в състава си още в 13-ата минута, след като стражът на Хасково Кирил Акалски се контузи и бе заменен от Николай Банков. Акалски бе закачен от Бижев по главата, след като нападателя на домакините се опита да го прескочи, и сам поиска смяна.

Домакините започнаха по-добре двубоя и още в 15-ата минута Бижев вкара топката в мрежата, но голът му бе отменен поради засада. Коконов шутира силно от около 25 метра, ударът му срещна страничната греда и при добавката Бижев преодоля Банков, но бе зад отбраната на гостите.

В добавеното време на първата част „моряците” получиха възможност да изпълняват дузпа, след като Крумов изблъска в гръб Бекир Расим в наказателното поле. Зад топката застана Стенио, който прати Банков в грешния ъгъл и така Черно море се оттегли на почивката с гол преднина.

Втората част започна интересно, като и двата отбора си размениха по едно опасно положение. Първо – Енандес бе изведен в перфектна позиция, но тръгна да прехвърля Банков, който падайки спаси удара му. Малко след това Лозев можеше да изравни резултата, но ударът му с глава мина покрай целта.

В края на срещата „моряците” можеха да направят победата си по-убедителна, но гол на Коконов бе отменен поради засада, след което Банков спаси удари на Курьор и Златинов.

Черно море остава на осмата позиция, тъй като Левски има по-добра голова разлика от „моряците”. Първият показател, по който се определя класирането, са директните двубои и головата разлика в директните двубои. Черно море и Левски си размениха по една победа с по 1:0, заради което се гледа и третия показател - головата разлика от всички мачове. Хасково е 12-и с едва седем точки.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза