3. Гол от спорна дузпа на Венци Христов направи разликата между Левски и Берое (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сините се бетонираха на второто място след кървав мач на празния „Герена”

В буквално кървав мач, придружен и с два червени картона, Левски победи 1:0 Берое пред празни трибуни и се бетонира на второто място в „А” група. Треньорът на Левски Стойчо Стоев, пред когото бе поставен ултиматум да спечели мачовете до края на сезона, постигна успех в първото предизвикателство в 27-ия от общо 36 кръга.

Трима от Берое пострадаха в главите преди първия половин час, като Венцислав Василев беше откаран в болница, а Левски получи спорна дузпа в назначеното 5-минутно продължение на първото полувреме и бившият бероец Венцислав Христов откри резултата.

Гостите получиха стимул в 71-ата минута, когато Мехди Бурабия беше изгонен закономерно за удар без топка, но не успя да се възползва от численото си предимство до 81-ата минута, когато Веселин Пенев получи втори жълт картон. В края на равностойния и интригуващ мач резервите Радослав Цонев и Исмаил Иса пропуснаха изгодни възможности.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Чисти положения нямаше до 37-ата минута, когато Божидар Краев от Левски не успя да засече с глава добро центриране на Роман Прохазка отдясно. Иначе лек териториален превес имаше Левски, а най-интересната ситуация се разигра в 29-ата минута, когато трима футболисти на Берое пострадаха в главите в една и съща атака на Левски.

Първо Бурабия скочи здраво във въздушно единоборство с Том и Елиаш, като последните двама паднаха на тревата, държейки се за главите. В края на атаката Мигел Бедоя без умисъл изрита в главата Венци Василев, който по-късно бе откаран в болница с дълбока рана. Първите двама беройци продължиха, след като лекарските екипи спряха кръвотечението от главите им. На терена се появи Георги Динков за първи път през 2016 г.

Неманя Милисавлевич пропиля най-добрата възможност за Берое преди почивката, предпочитайки да играе сам от малък ъгъл, а Йоргачевич спаси хубав шут на Спас Делев преди Левски да получи много спорна дузпа в добавеното 5-минутно продължение.

Божидар Краев бе изведен от Венци Христов сам срещу Благой Макенджиев и стреля неточно над него, а вратарят нямаше как да спре устрема си и го повали при вече изритана топка. С помощта на асистента Никола Попов главният рефер Станислав Тодоров посочи бялата точка. Венци Христов беше точен от 11-те метра за третия си гол през пролетта.

Сегашният централен нападател на сините Венцислав Христов вкара победния гол за Берое при 1:0 срещу Левски на 9 ноември 2013 г.

Грубостите и неспортсменските прояви зачестиха през второто полувреме. Левски търсеше втори гол, с който да убие интригата, но бъркаше в последния пас. Петър Хубчев опита да изравни с включването на Исмаил Иса, който стрлея опасно с глава в 67-ата минута, но неточно.

Четири минути по-късно Берое получи заслужен стимул. Мехди Бурабия от Левски бе изгонен за удар без топка срещу Милисавлевич.

Въпреки това, Левски можеше да вкара втори гол. Франсис Нар беше изведен на чиста позиция и потърси далечния ъгъл по диагонала, но не го улучи.

А Спас Делев не очакваше подарък от Боян Йоргачевич, който увисна при центриране, и нападателят би с глава в аут.

Численото равенство бе възстановено 9 минути преди края, когато заслужен втори жълт картон получи Веселин Пенев.

Резервата Радослав Цонев можеше да отбележи първия си гол този сезон, но несериозно прати в аут от няколко метра в 84-ата минута.

В интригуващия край Исмаил Иса получи втора възможност, но би с всичка сила покрай сглобката от границата на пеналтерията.

Левски се върна на победния път и събра 43 точки, с 4 повече от Славия. Берое, който допусна втора поредна загуба и няма успех в последните си 5 мача, отстъпи третото място и вече е четвърти с 36 точки.

9 0 Монтана 24 3 8 13 15:27 -12 17

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч