3. Гол шедьовър донесе точка на Черноморец (Поморие) срещу "канарчетата" (ВИДЕО+снимки)

Андрей Атанасов отбеляза един от най-красивите голове през този сезон в България

Ботев (Пловдив) не можа да надделее над Черноморец (Поморие) и двата тима направиха 1:1 в интригуващ сблъсък от 13-ия кръг в Източната Б група.

"Жълто-черните" бяха подкрепяни от около 3 хиляди бултраси по трибуните на стадион "Христо Ботев" в Пловдив. След скучно първо полувреме Ангел Рахов изведе напред "канарчетата" с гол отблизо след едно меле пред вратата на Черноморец в 76-ата минута.

Резервата за гостите Андрей Атанасов възстанови равенството в 85-ата с един рядко красив гол за българските терени. Нападателят заби истинска бомба в мрежата на Армен Амбарцумян - той стреля от воле без подготовка от около 28-9 метра, разтресе напречната гревда зад стража на Ботев, кълбото тупна в земята и се оплете в мрежата за 1:1.

„Канарчетата” започнаха по-устремено мача и можеха да поведат още в 4-ата минута, но централният защитник Аргиров засече в аут едно остро подаване от аутлинията, при което стражът на Черноморец Славов остана на място, но само изгледа как топката мина на милиметри от лявата му греда.

Като цяло играта се развиваше в много високо темпо, но това сякаш бе причина за големия брой грешки, които играчите допускаха през цялата първа част. Направи впечатлени, че играчите на Милен Радуканов опитваха да разнообразяват статичните положения със заучени ситуации. При една от тях Тодор Неделев можеше да открие резултата в 17-ата минута, когато Кривия центрира на крака му извън наказателното поле от корнер, но топката мина над вратата на гостите.

Черноморец (Поморие) имаше един страхотен шанс през първите 45 минути. Галин Димов шутира от 10-11 метра по диагонала, Амбарцумян не мръдна, но кълбото профуча покрай десния му страничен стълб.

Разочароващото първо полувреме продължи с безидейни центрирания пред вратата на гостите, които така и не доведоха до нещо по-сериозно.

Второто полувреме предложи много повече емоции, защото двата отбора показаха, че желаят победата, а няма да се задоволят с ремито.

Тодор Неделев имаше три възможности поред в разстояние на 60 секунди, но стражът на Черноморец Христиан Славов показа, че днес е неговият ден. Първият шут бе избит от бранител, вторият бе ловен от вратаря, а при следващата атака младежкият национал излезе очи в очи със Славов, който се хвърли и спаси с тяло.

След час игра Славов спаси още по трудно положение – Петър Атанасов също остана сам срещу него, но фронтално и имаше опции да го заобиколи или прехвърли, но той предпочете да бие силно и стражът пак не позволи топката да влезе в мрежата му.
3 минути по-късно Благов имаше шанс да изведе Черноморец напред, но вместо да разстреля Амбарцумян би слабо и не затрудни вратаря. Кривия опита красива задна ножица, но без ефект.

Дори Христиан Славов не можа да спаси Черноморец в 76-ата минута. Тогава Ангел Рахов промуши кълбото във вратата на гостите след поредното меле пред тяхната врата и серия от изсипани топки – 1:0.

Най-брилянтният момент в мача обаче предстоеше. Отборът от Поморие тръгна в атака в опит да върне гола и го направи по фамозен начин.

Резервата Андрей Атанасов стреля без подготовка от воле от около 28-9 метра, кълбото полетя със страшна сила над Амбарцумян, разтресе напречната греда, тупна на земята и се върна в мрежата, за да донесе точката на момчетата на Неделчо Матушев – 1:1!

Това равенство изкачи Черноморец до върха в Източната Б група след днешната загуба на Етър у дома от Несебър. Поморийци имат 24 точки, колкото има и Етър, но Черноморец спечели прекия мач.

Ботев (Пловдив) остава 4-ти с 21 точки, на 3 от лидера Черноморец.