3. Гол в 91-ата минута спаси Берое в Битката за Тракия (ВИДЕО)

Гол в 91-ата минута спаси Берое в Битката за Тракия (ВИДЕО)

Новият треньор на Ботев Пд дебютира с драматично равенство в Стара Загора

Ботев (Пловдив) спря кошмарната серия от загуби и взе първа точка за сезона в официалния дебют на новия си треньор.

Желко Копич стартира начело на „канарчетата“ с драматично реми 1:1 в Битката за Тракия срещу Берое в мач от 6-ия кръг на футболната ни efbet Лига.

Гостите от Пловдив имаха аванс в срещата, играна в Стара Загора, след попадение на Антоан Бароан малко след почивката, но в добавеното време Абубакар Тунгара изравни и подели точките.

Лятното попълнение на „жълто-черните“ Рой Херман пък удари греда, след като преди това бе с основна заслуга и за гола на Ботев.

Гостите нацелиха рамката на вратата и още в самото начало. В 4-ата минута Току намери Бароан в пеналта, а нападателят се обърна и стреля, но в лявата греда.

Мачът бе много динамичен в първите 15 минути, а двата тима използваха всяка възможност да нападат към вратата на съперника. Стигна се до няколко центрирания, но те не доведоха до удар.

В 17-ата минута Конате получи в наказателното поле, но Караджов излезе и блокира изстрела. Три по-късно Мечев пробва удар от дистанция, но след рикошира Берое спечели само корнер.

В 23-ата минута Стив Траоре центрира опасно, а Луизиньо игра с глава. Ханкич не можа да улови топката и тя излезе в корнер. Две минути по-късно Мечев центрира от фаул, а Тунгара отправи удар с глава, но бе твърде неточен.

В 35-ата минута Реда Рабей шутира неточно от около 25 метра, а 2 минути по-късно Конате отправи удар с глава, но не затрудни Караджов, който улови.

Малко преди паузата Ману овладя топката в наказателното поле, финтира Стоянов и стреля, ала Караджов отново внимаваше и изби.

Първата част завърши с шанс за Берое след контраатака и корнер, при който Ханкич изби центрирането, но в краката на Траоре. Ударът на французина обаче мина над вратата.

Скоро след подновяването на играта Ботев Пд откри резутлата. В 50-ата минута Херман проби и стреля много силно, но Караджов изби. Топката обаче попадна в Бароан, който я прати в мрежата от движение.

Пет минути по-късно именно Херман овладя на границата на наказателното поле и стреля в далечния ъгъл, но топката срещна гредата над Караджов.

Берое натисна съперника в следващите минути и играта бе предимно пред наказателното поле на Ботев. Бяха изпълнени 5 корнера в рамките на 2 минути. В 78-ата гостите контраатакуваха и Мартенс отправи хубав удар, но Караджов изби в корнер.

Така се стигна до 91-ата минута, в която Берое успя да изравни, след като Тунгара овладя топката и я прати в мрежата с феноменален удар от дистанция, за да оформи крайното 1:1.

След него Берое събра 5 точки и остана на 11-ото място, докато Ботев вече има 1 в своя актив и отлепи от дъното, за да заеме предпоследната 15-а позиция във временното класиране.

Берое – Ботев (Пловдив) 1:1
0:1 Бароан (50)
1:1 Тунгара (90+1)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЕРОЕ: 1. Караджов, 2. Стоянов, 3. Пиргов, 6. Чавес, 8. Юсеин, 9. Луизиньо, 10. Тунгара, 11. Траоре, 13. Анисе, 14. Николов, 16. Мечев;

Треньор: Петър Хубчев;

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 13. Ханкич, 2. Херман, 3. Па Конате, 4. Генев, 6. Мартенс, 10. Току, 11. Бароан, 18. Супрайен, 22. Рабей, 28. Ману, 44. Пунчец;

Треньор: Желко Копич.