3. ГОЛЯМ ШАМАР ЗА ЦСКА: Пирин стигна до 1:1 с гол в 92-та минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

ГОЛЯМ ШАМАР ЗА ЦСКА: Пирин стигна до 1:1 с гол в 92-та минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Станислав Манолев наказа бившия си тим, "червените" на 9 точки от Лудогорец

ЦСКА изигра пореден слаб мач и стигна само до 1:1 при гостуването си на Пирин от 18-ия кръг на efbet Лига. Карло Мухар откри, а бившият футболист на "червените" Станислав Манолев изравни в продължението на мача. Равенството е нов удар по амбициите на столичани за първото място. Те изостават на 9 точки от лидера Лудогорец.

Стойчо Младенов отново остави на пейката Вилдсхут и Турицов. Извън титулярите остана и Томас Лам, който отстъпи мястото си в центъра на отбраната на Карол Метс. Домакините пък бяха водени в този мач от помощник-треньора Радослав Митревски и спортния директор Петър Михтарски, след като преди два дни "орлетата" се разделиха с Уорън Фийни.

В осмата минута Хенгелман излезе неразчетено извън наказателното си поле, за да парира Баи, който обаче пръв стигна до топката и прехвърли стража на домакините, но и вратата. Секунди след това Станислав Костов проби в наказателното поле на гостите и потърси Антон Карачанаков. Юрген Матей пресече подаването, а точката попадна в Станислав Манолев който стреля от въздуха. Ударът му обаче се отби в тялото на съперников футболист и излезе в корнер.

В 14-ата минута Карло Мухар отправи далечен и много неточен изстрел към вратата на Пирин. Четири по-късно Радослав Митревски трябваше да направи принудителна смяна, тъй като Юлиан Попев получи контузия. На негово място влезе Христофор Хубчев.

В 19-ата минута Кайседо задържа майсторски топката и и върна към Кери, който шутира без забавяне от двайсетина метра. Ударът му затрудни Хенгелман, но все пак вратарят успя да спаси. Отново ирландецът имаше шанс да обстрелва вратата на Пирин в 24-ата, когато получи топката от Баи пред наказателното поле на противника. Този път Кери шутира в аут.

Половин час след началото Пирин организира добра атака. Антон Карачанаков стреля от границата на наказателното поле, но Карол Метс успя да протегне крак и да избие. В 42-ата минута "червените" стигнаха до поредна опасност пред Ник Хенгелман. Йоан Баи изскочи на добра позиция след двойно подаване с Брадли Мазику и стреля от движение в близкия ъгъл на вратата. Топката обаче мина над напречната греда.

През второто полувреме "червените" продължиха да владеят повече топката, но първото положение след почивата бе пред Бусато. В 57-ата минута Манолев центрира от корнер, а Бодуров стреля с глава покрай лявата греда.

След час игра Младенов извади Тибо Вион и пусна Иван Турицов. Малко след тона Жеферсон центрира за Йомов, който отправи удар с глава, но покрай дясната греда.

Натискът на "червените" даде резултат в 71-ата минута. Тогава Баи намери Мухар пред наказателното поле на орлетата. Халфът овладя, освободи се от Бодуров и Занев, след което с удар по земя вкара в долния десен ъгъл за 1:0.

В 82-ата минута Хенгелман улови шут на Кайседо, а секунди преди края на редовното време Кери стреля в аут от границата на големия пеналт. Във втората минута на даденото от съдията продължение Пирин шокира ЦСКА. Александър Дюлгеров центрира в наказателното поле, където Станислав Манолев бе изпуснат и с удар от въздуха матира Густаво Бусато.

ПИРИН - ЦСКА 1:1

0:1 Карло Мухар 70

1:1 Станислав Манолев 90+2

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ПИРИН: 12. Ник Хенгелман, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков, 31. Красимир Станоев, 7. Мохамед Брахими, 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков, 29. Станислав Костов, 11. Станислав Манолев, 6. Юлиян Попев

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 15. Тибо Вион, 2. Юрген Матей, 20. Карол Метс, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон, 24. Карло Мухар, 10. Георги Йомов, 8. Греъм Кери, 7. Йоан Баи, 9. Жорди Кайседо

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 1:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза