3. Греда спаси шампиона в Коматево, няма да има титла още тази седмица (ВИДЕО)

Греда спаси шампиона в Коматево, няма да има титла още тази седмица (ВИДЕО)

Ботев (Пд) и Лудогорец не се победиха за 4-ти път през сезона и направиха 0:0 в генерална репетиция за финала за купата

Ботев (Пд) и Лудогорец не успяха да се победят за четвърти път този сезон и направиха 0:0 в 37-ия кръг на А група. Дербито беше генерална репетиция за финала в турнира за Купата на България на 15 май в Бургас. Гредата спаси Лудогорец след удар на Иршак в последната минута и така Лудогорец остана без загуба в плейофите, а „канарчетата” не загубиха мач от „орлите” през сезона в елита.

Ремито днес означава, че Лудогорец със сигурност няма да стане шампион още тази седмица. Разградчани са лидери със 75 точки и водят с 8 пред втория ЦСКА, а и двата отбора имат по 3 мача до края на сезона. ЦСКА приема Литекс утре вечер, но както и да завърши този мач Лудогорец няма да е шампион и на теория след него. Ботев е 4-ти с 66 точки, на 2 зад Литекс и на 3 зад ЦСКА. Отборът на Стойчо Стоев ще празнува с шампионската титла още в сряда, ако победи у дома Локо (Пд) в 38-ия кръг.

През първата част Лудогорец владееше повече топката, но по-добрите положения за гол бяха пред вратата на Владислав Стоянов.

Светослав Дяков наруши спокойното начало в Коматево като се подхлъзна при опит да поднови играта и късият му пас назад едва стигна до вратаря, който веднага изчисти на сигурно. Иршак изведе отлично Хамза между двама защитници и тунизиецът стреля по диагонала към долния ляв ъгъл, но Владо Стоянов изби с пръсти встрани. Съдиите не видяха това и отсъдиха аут.

Четвърт час измина, когато Лудогорец създаде единствената си голова възможност за първата част. Кишада пое пас на Ешпиньо с гръб към вратата, обърна се и насочи технично към левия ъгъл, но топката мина на сантиметри встрани.

„Канарчетата” чакаха грешки на шампионите и в 25-ата минута Хамза отне топката със шпагат, Доре веднага стреля към долния десен ъгъл, но Владо Стоянов умело изби. После Куртеан хитро остави зад себе си за Анисе, но мадагаскарецът прекали със силата и прехвърли вратата с фалцово изпълнение.

Полувремето завърши със серия центрирания към наказателното поле на Лудогорец. При едно от тях Хамза се размина и не успя да превари вратаря, после Кайсара изчисти пред Анисе, а сигналът за почивка прозвуча след удар с глава на Лукин право в ръцете на Стоянов след корнер на Огнянов.
Веднага след подновяването на играта пас от тъча изведе Доре сам срещу вратата, той пое на гърди, но Дяков му попречи да нанесе удар. Кишада пък опита да достави меко за Мишо Александров на първа греда, но Филипов го блокира.

Това беше и последната изява на Кишада, защото Стойчо Стоев го замени и включи в атака Роман Безяк. Мъри отвърна като пусна Ромарио отдясно на мястото на Куртеан.

Феребори Доре за втори път беше изведен с дълбок пас зад защитата, но избра да не стреля веднага и двама защитници се върнаха, конгоанецът все пак успя да се пребори, но шутът му мина много неточно вдясно.

Безяк направи добро двойно с Кайсара отдясно, но ъгълът за словенеца бе малък и Стаховяк нямаше проблеми да улови.

Ботев имаше невероятен шанс да спечели мача в последната минута, когато Вандер Виейра се пребори с Кайсара отляво и пусна за свободния Иршак, но сам срещу вратаря халфът нацели лявата греда и срещата завърши без победител.