3. Хърватин донесе в последната минута победа № 500 за Берое в елита (ВИДЕО+СНИМКИ)

Заралии се наложиха трудно с 3:2 над гостуващия Локомотив Пд

Берое записа своята победа номер 500 в елита, след като се наложи трудно с 3:2 над гостуващия Локомотив (Пд) в последния 26-и кръг на редовния сезон в Първа лига. Пловдивските „железничари” направиха много слабо първо полувреме, след което изоставаха с два гола. Автогол на Роберт Петров в 18-ата даде аванс на заралии, а Карачанаков удвои след половин час игра. След почивката Едуард Ераносян направи точните смени, които дадоха резултат и в 48-ата Виданов намали, а Димо Бакалов върна равенството в 74-ата. Ферарио Спасов също обаче вкара точните резерви и влезлият в 81-ата минута Делич донесе победата за домакините с попадение в последната минута от редовното време. Берое завършва на осмо място редовния сезон с 35 точки, Локомотив Пловдив е пети с 39 точки, но може да бъде изместен с позиция надолу от Дунав, който има мач по-малко.

Първата част мина при не особено високи обороти, като единствено в последните десетина минути домакините започнаха по-сериозна офанзива, която обаче не даде резултат. Локомотив рядко минаваше центъра и застраши вратата на заралии само веднъж, но Перниш спаси.

Първите минути бяха равностойни, но шансът бе на страната на Берое и в 18-ата минута футболистите на Ферарио Спасов откриха резултата с голяма доза късмет. При центриране от корнер на Карачанаков  топката бе отклонена към  Роберт Петров, който нямаше време да реагира и прати в собствената си врата.

Далечен шут в 21-ата затрудни Перниш, но все пак вратарят на Берое успя да отклони решаващо, което бе и единственият шанс за пловдивчани преди почивката.

В 30-ата минута Георги Божилов пресече слаб пас в центъра и изведе отлично Карачанаков сам срещу Ел Харуби и футболистът на Берое с точен удар прати топката за втори път в мрежата на гостите.

Берое вдигна оборотите в заключителните минути, но до трети гол не се стигна.

Второто полувреме започна коренно различно от първата част. Локомотив се хвърли в атака и резултатът не закъсня. Едуард Ераносян направи две смени на почивката, които бързо повлияха на играта на „железничарите”. В 47-ата Марчев от трудна позиция съумя да нанесе удар към долния ляв ъгъл на вратата, но Перниш реагира бързо и с плонж отклони в корнер. При последвалото центриране на влезлият като резерва Умарбаев от корнер Павел Виданов засече с  глава и намали на 1:2.

Мапуку можеше бързо да върне преднината от два гола на Берое, но ударът му бе отразен от Ясин ел Харуби.

Третата смяна на Ераносян също се оказа печеливша, като влезлият в 65-ата минута Димо Бакалов върна паритета в мача. В 74-ата Бакалов нахлу в пеналта на домакините, но нямаше шанс за удар и пусна към Марчев, той бързо върна и вече при по-добра позиция Бакалов нанесе точен удар за 2:2.

Последната смяна на Ферарио Спасов се оказа решаваща, вкарвайки Матеас Делич в 81-ата. В 90-ата минута Мапуку изведе хърватина в наказателното поле и Делич отигра отлично и отново Берое поведе.

Мартин Камбуров в добавеното време отправи силен шут, който Перниш отрази и Берое затвори мача при резултат 3:2 в своя полза.