3. Хебър и Берое загърбиха кошмарите с реми (ВИДЕО)

Хебър и Берое загърбиха кошмарите с реми (ВИДЕО)

Двата отбора взеха по точка след 1:1 на „Васил Левски“

Хебър и Берое взеха по точка от сблъсъка помежду си, с който приключи 15-ият кръг от футболната ни efbet Лига.

След пораженията с по 0:4 в 14-ия, сега двата отбора завършиха при равенство 1:1 на националния стадион „Васил Левски“ в София.

Гостите от Стара Загора откриха още в 7-ата минута чрез Стив Траоре, но малко преди почивката Георги Търтов (41) изравни.

Така заралии останаха без победа в пети пореден мач и все още нямат такава под ръководството на новия си треньор Николай Киров, докато новаците регистрираха едва второто си реми за кампанията.

Хебър е с 11 точки след 3 победи и 10 загуби, докато Берое има с 2 повече в своя актив.

Гостите взеха ранен аванс след попадение в седмата минута на Траоре. Спас Георгиев центрира към наказателното поле, а Абубакар Тунгара отби топката към Стив Траоре, който бе точен за 1:0 в полза на гостите, отбелязвайки третия си гол от началото на сезона. Старозагорци владееха инициативата и в следващите минути, но без да се стигне до нова голова опасност.

Арсенио Валпорт пробва удар с глава в 23-ата минута при атака за Хебър, но бе неточен, а в 31-ата вратарят на гостите Иван Караджов отрази изстрел на Осира Корнел. Седем минути по-късно Георги Търтов застраши вратата на Берое, но Караджов реагира навреме.

В 41-ата минута обаче стражът на старозагорци не бе категоричен след шут на Венсан Марсел към него и топката отскочи към Георги Търтов, за когото не бе проблем да се разпише за 1:1, изравнявайки за Хебър.

В първите минути на второто полувреме гостите от Стара Загора имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Богомил Божуркин в наказателното поле, но такава не последва.

Абубакар Тунгара вкара топката във вратата на Хебър в 65-ата минута, но попадението не бе зачетено заради нарушение на Серкан Юсеин срещу Лобов в хода на атаката. Отсъждането на главния съдия Станимир Тренчев бе потвърдено и от системата за видеоарбитраж – ВАР.

Влезлият като резерва Луизиньо засече центриране на Димитър Стоянов в 78-ата минута, но не успя да отправи добър удар, а две по-късно и Тунгара стреля към вратата на Хебър, но без да застраши Петър Дебърлиев.

До края съперниците не стигнаха до нов гол и добавиха само по точка към актива си, а натрупалият пет жълти картона Тунгара ще пропусне следващия мач на Берое.

Тимът на Хебър ще бъде домакин на Ботев Пловдив в следващия кръг от Първа лига в неделя, 30 октомври, а за отбора на Берое предстои гостуване на Ботев Враца ден по-късно.

Хебър – Берое 1:1
0:1 Стив Траоре (7)
1:1 Георги Търтов (41)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев (к), 55. Олекси Лобов, 28. Осира Корнел, 27. Роберт Мазан, 98. Георги Търтов, 5. Мартин Михайлов, 17. Арсенио Валпорт, 19. Муса Сила, 97. Венсан Марсел, 3. Богомил Божуркин, 77. Октай Ахмедов;

Треньор: Владимир Манчев.

БЕРОЕ: 1. Иван Караджов (к), 5. Томас Фонтен, 6. Руи Педро, 7. Лукас Мартинс, 8. Серкан Юсеин, 10. Абубакар Тунгара, 11. Стив Траоре, 13. Абел Анисе, 14. Стилиян Николов, 17. Спас Георгиев, 77. Божидар Пенчев;

Треньор: Николай Киров.