3. Хеттрик на Курдов ознаменува завръщането на Ботев в професионалния футбол (видео+снимки)

Нападателят завърши сезона с 45 гола и обра наградите

След като спечели есента с 2:1 насред Бургас, днес Ботев (Пловдив) би Нефтохимик и в ответния мач. Този път „канарчетата” обаче бяха домакини и пред 10 000 екзалтирани свои фенове надделяха с 3:2 над „шейховете”, които също се радваха на своя агитка, в мач от последния кръг в Югоизточната „В” група, превърнал се в шоуто на сезона в българския футбол, предаде репортер на Novsport.com.

Хеттрик за Ботев записа голмайсторът на „В” група Атанас Курдов, който обра един куп награди след края на мача под аплодисментите и на двете публики, които показаха, че може да има и приятелство и уважение между фенове на различни отбори. В течение на мача ултрасите на домакините задимиха на два пъти терена и главният рефер спираше играта за известен период от време. Дикторът предупреди запалянковците, че ако трети път го направят, Ботев ще загуби служебно, и те спряха.

След бенефиса на Коце Видолов, който беше прелюдия към двубоя между първия и втория във „В” група, Курдов вкара гол от съблекалнята. Нападателят се разписа в 6-ата минута след отличен извеждащ пас на Ирфан Юсеинов.

Ботев удвои аванса си в 18-ата минута, когато отново Курдов беше най-съобразителен. 22-годишният нападател вкара на празна врата след съмнения за нарушение в нападение срещу вратаря на гостите.

4 минути по-късно Нефтохимик върна един гол. Премерен шут на Милен Христов по диагонала попадна в долния десен ъгъл на вратата на Ботев – 1:2.

При този резултат дойде почивката.

2 минути след подновяването на играта Павел Алексиев получи скрит пас и с нисък удар от границата на наказателното поле в долния ляв ъгъл направи безпомощен вратаря на Ботев Армен Амбарцумян.

До края на мача Ботев беше пълен господар на терена и логично стигна до победен, трети гол, дело, разбира се, на Наско Курдов. Той засече с глава центриране отдясно и реализира ефектно своето 45-о попадение.

След края на мача Ботев получи купата за първенец на Югоизточната „В” група под мощните гърмежи на зарята, докарана специално от Полша. Канарите събраха 112 точки и влизат в "Б" група. Нефтохимик взе трофея за подгласник с 81. Шейховете обаче няма да играят бараж за промоция, съобщи председателят на ЗС на БФС в Пловдив Петър Дингилски. Според наредбите на цен­тралата не е предвидена квалификация за влизане в Б група.

"Тази година бараж няма да има. Миналия сезон за първи път пуснахме извънре­ден бараж между Лудогорец и Марица, който обаче не се състоя поради отказа на пловдивчани", заяви Дингил­ски.

"Единственият шанс на Нефтохимик и други отбори от В групите да се завърнат в професионалния футбол ако се запазят двете Б групи", завърши той.

Наско Курдов беше избран за Играч на сезона на Ботев в допитването сред феновете в официалния сайт на клуба. Второто място беше за Васил Гуджев, а третото взе Тодор Тимонов.

Галерия снимки от бенефиса на Коце Видолов и от мача Ботев - Нефтохимик вижте ТУК

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч