3. ИНФАРКТНО: Лудогорец би в 97-ата минута

ИНФАРКТНО: Лудогорец би в 97-ата минута

Разликата с ЦСКА вече е шест точки

Отборът на Лудогорец постигна изключително ценна победа, надигравайки с 2:1 като гост състава на Ботев. Шампионите от Разград се измъкнаха инфарктно, след като Пиерос Сотириу донесе трите точки в добавето от съдията време на втората част и се разписа в 97-ата минута на срещата. С този успех Лудогорец вече дръпна с шест точки в класирането и събра 54. ЦСКА София е на втората позиция с 48, а Ботев (Пд) има 39.

Двубоят започна ударно за домакините и в 3-ата минута те поведоха. Точен бе рожденикът Мирослав Маринов, който засече центриране във вратарското поле на Мартин Николов отляво.

В 16-ата минута Лудогорец възстанови равенството. След изпълнение на ъглов удар защитник на домакините не се намеси добре и подари топката на Игор Пластун, който свали към Пеирос Сотириу. Кипърецът не успя да нанесе изстрел, но кълбото отново не бе изчистено и Алекс Сантана отправи изстрел, който първоначално бе отразен, но след това бразилецът реализира при добавката.

Веднага след попадението Красимир Костов трябваше да се намесва решително след плътен изстрел на Мануел Шоу, а при добавката Спас Делев стреля неточно от добра позиция. В 19-ата минута Пиерос Сотириу бе изведен в половината на врачани. Нападателят нахлу в наказателното поле и нанесе изстрел, но топката прелетя над вратата.

В следващите минути гостите продължиха да притискат съперника си и се настаниха продължително в половината на домакините.В 27-ата минута Кирил Десподов центрира от фаул в наказателното поле, където Алекс Сантана нанесе изстрел, който премина над вратата. Врачани отговориха в следващата минута, когато Юлиан Ненов отправи удар от далечно разстояние, но той бе слаб и Серджио Падт улови.

Малко по-късно разградчани можеха да осъществят пълен обрат, след като Красимир Костов бе максимално затруднен от опасно центриране на Бърнард Текпетей, но стражът внимаваше и се намеси решително. Костадин Ничев също внимаваше и успя да изчисти в ъглов удар отбитата топка пред погледа на Пиерос Сотириу.

Второто полувреме започна с удар на Каули Оливейра, който беше отразен от Костов.

Малко след изтичането на час игра Антонио Георгиев получи подаване на границата на наказателното поле и стреля, но Падт изби в ъглов удар.

В 70-ата минута гостите разиграха добре в средата на терена и стигнаха до границата на наказателното поле на Ботев. Сантана стреля, но топката мина покрай десния страничен стълб на Костов.

В добавето 7 минутно продължение на мача Пиериос Сотириу донеси трите точки, отбелязвайки за 1:2

Ботев Вр - Лудогорец 1:2

1:0 Мирослав Маринов (3)

1:1 Алекс Сантана (16)

1:2 Пиериос Сотириу (90)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

Ботев Враца: Костов, Николов, Ничев, Луиз Соарес, Христов, Георгиев, Бауренски, Ивайлов, Маринов, Ненов, Тодоров

Лудогорец: Падт, Пластун, Вердон, Мануел Луис, Жан Карничник, Сантана, Текпетей, Делев, Каули, Десподов, Сотириу