3. Калиакра потопи Черно море след драматични дузпи (видео)

Калиакра потопи Черно море след драматични дузпи (видео)

Каварненци станаха третият отбор от "Б" група, който се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България

Калиакра се класира на полуфинал за Купата на България след драматична победа над Черно море. Двата отбора не успяха да си отбележат гол 120 минути и затова се наложи всичко в този четвъртфинал да се реши след изпълнение на дузпи. Домакините от Каварна бяха по-концентрирани и спечелиха с 3:2, след като за гостите от Черно море дузпи пропуснаха Бачев, Домакинов и Борносузов.

Първото полувреме премина под знака на битката. Двата отбора играха предпазливо. Въпреки това по-активен бе отборът на гостите от Черно море. За варненци се отличиха Божилов и Борносузов, които постоянно тормозеха противниковата защита. Борносузов отправи няколко далечни удара, но за съжаление на феновете на Черно море много неточни. Божилов се отчете с два пропуска.

Първо в 20-ата минута той стреля от воле след центриране на Маркес, но в аут. След това в 34-ата минута с ножичен удар се опита да изненада Добрев, но ударът му мина покрай вратата. Футболистите на Калиакра предпочетоха тактиката на контраатаката, но тя не им донесе успех през първата част.

Второто полувреме започна със силен домакински натиск. Само в рамките на 5 минути Калиакра имаше шанс на три пъти на открие резултата. Първо в 47-ата минута Пиргов се намеси на два пъти след удари на Станчев и Седула. След това в 50-ата минута отново Седула излезе на голова позиция срещу вратаря на Черно море, но стреля над вратата. След това домакините оставиха инициативата на своите гости, но те не можаха да се възползват от това.

Като цяло второто полувреме бе доста постно откъм голови положения и напрегнати моменти. Това наложи влизането на мача в продължения.

Там гостите от Черно море отново се активизираха и започнаха да притискат своя съперник. Колев стреля опасно в 94-ата минута, но Добрев спаси. След това в 107-ата минута Дяков стреля с глава след центриране от корнер на сантиметри над напречната греда.

В продълженията също не бе отбелязан гол и така се стигна до ролетката на дузпите, спечелена от Калиакра с 3:2.