3. Кърваво дерби: 6 червени картона в Левски - ЦСКА и победа за “червените” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата тима завършиха срещата с по 9 човека, след края картоните продължиха да валят

Дербито от 26-ия кръг на А група между Левски и ЦСКА определено ще остане в историята като “кървавото дерби” най-вече заради 6-те червени картона, които главният съдия Георги Кабаков раздаде на националния стадион “Васил Левски”. “Червените” победиха в 133--ата среща между двата тима с 1:0 след гол от дузпа на Емил Гъргоров и така “армейците” станаха трети в класирането с актив от 51 точки преди началото на плейофната фаза. Левски е на 6-о с 44 точки. За първи път от 27 години ЦСКА победи както през есента, така и през пролетта "синия" си съперник.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Футболните качества, които показаха отборите, със сигурност ще останат на заден план. Дербито ще се запомни с грубата игра, целия куп жълти картони и общо 4-ите в срещата червени. Борис Галчев, Ларсен Туре, Райс МБоли и Станислав Ангелов бяха изгонени, а след края на срещата Владимир Гаджев и Омар Косоко получиха директни червени. Футболистите на Тони Здравков пропуснаха много голови ситуации, въпреки че играха през по-голямата част с човек повече.

Двата отбора започнаха много активно срещата. Още с първия съдийски сигнал двата отбора се впуснаха в атака, като първото сериозно положение се откри още в 4-ата минута. Тогава Ларсен Туре бе изведен по блестящ начин от Владимир Гаджев, френският футболист на “сините” се озова сам срещу Райс МБоли и се опита да го прехвърли, но точността не му достигна. Още с това положение двата тима дадоха заявка, че победата ще се търси задължително.

Последва опасност пред вратата на Горан Блажевич. Косоко засече с глава центриране на Гъргоров, но футболистът от Бенин не намери очертанията на вратата. Малко преди това след шут на Гъргоров топката срещна ръката на Аймен Белаид в наказателното поле.

Като цяло Левски игра по-активно, създаде повечето положения и тимът на Тони Здравков можеше само да съжалява, че не води с поне 2 или 3 гола. Туре, Божинов, Гаджев и Мулдер също имаха възможност да вкарат, но “червеният” страж успя да запази вратата си суха. Определено ще се запомнят двете бомби на Дъстли Мулдер, които много затрудниха алжирския вратар на ЦСКА.

В 29-ата минута се случи най-нежеланото за “армейците”. Тогава Борис Галчев влезе много остро в краката на Рикардо Нунеш и съдията след кратък размисъл му показа жълт картон. Който само че беше негов втори и остави отбора си с човек по-малко. Тази ситуация породи и бурното недоволство на феновете на ЦСКА, които започнаха да обсипват служителите на реда с псувни и седалки от Сектор Г.

До края на частта “сините” продължиха да доминират и създават по-интересните положения, но така и не намериха верния път към вратата на МБоли.

Второто полувреме също предложи куп емоции. Мачът се накъса заради множеството нарушения и от двата отбора. Общо 7 жълти картона показа Георги Кабаков на “сините” футболисти, като спести и официалните предупреждения за вечния съпреник. Въпреки това Левски продължи да бъде по-активният отбор, но домакините трудно стигаха до чисти голови ситуации.

Старши треньорът на ЦСКА пусна в игра едно от новите попълнения, дошло през зимната пауза, което се оказа решаващо. Той даде възможност на Тони Силва, който се включи много активно. В 67-ата минута той принуди Станислав Ангелов да го събори в наказателното поле и съдията моментално посочи точката за изпълнение на  дузпа. Капитанът на “сините” имаше вече картон и по този начин възстанови численото равенство на терена. Емил Гъргоров застана зад топката и успя да реализира с удар по земята, въпреки че Блажевич хвана ъгъла.

До края на срещата до голове не се стигна, но картоните не спираха да валят. Левски продължи да атакува до последно, но голът така и не падаше. Дори се стигна до там, че Апостол Попов да застане на вратата заради картона на МБоли, който бе провокиран от Туре. Той също бе изгонен с втори жълт.

Емоциите след края на мача продължиха да са с висок градус. Гаджев и Косоко се спречкаха и получиха директни картони. За съжаление това дерби бе белязано от много, много грозни сцени...