3. Кокала задави ЦСКА преди зимната пауза (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кокала задави ЦСКА преди зимната пауза (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" завършиха наравно 1:1 с Локомотив София и ще зимуват на четвърта позиция

Отборите на ЦСКА и Локомотив (София) завършиха наравно 1:1 в мач от последния за есенния полусезон 15-и кръг. Сержиньо откри резултата в полза на символичните домакини в 59-ата минута пред обидно празните трибуни на “Васил Левски”. Даниел Пеев обаче възстанови равенството в 77-ата след точно изпълнена дузпа.

„Червените” имаха подчертано превъзходство през по-голямата част от двубоя. Момчетата на Стойчо Младенов владееха повече топката и още от самото начало се впуснаха в атака. От своя страна „железничарите” бяха много добре организирани в отбрана и не оставяха много празни пространства пред своя съперник.

Галерия от мача вижте ТУК!

Първата по-сериозна опасност пред вратата на гостите се откри пред Апостол Попов в 12-ата минута, след като бранителят на ЦСКА засече с глава центриране на Сержиньо от корнер, но прати топката на метър-два встрани от вратата.

Въпреки своето игрово преимущество „червените” трудно стигаха до голови положения. Себастиян Скиорили и Сержиньо бяха много активни съответно по десния и левия фланг на атака на „армейците”, но техните действия не доведоха до резултат до почивката.

Втората част също започна с натиск на домакините. В 56-ата минута Скиорили нахлу отдясно в наказателното поле на Локомотив, след което се опита да центрира, но топката придоби красив фалц и можеше да изненада Валентин Галев като тупна върху напречната греда. След това Анисе пробва добавка, но не нанесе добър удар.

Три минути по-късно обаче Сержиньо попадна в прегръдките на своите съотборници след като отправи коварен удар от границата на наказателното поле. Топката тупна пред Галев и го подлъга, за да се оплете в мрежата за 1:0.

Попадението успокои твърде много „армейците”, които твърде рано се помислиха за победители.

Така в 77-ата минута след центриране на Телкийски в наказателното поле Георги Христов бе фаулиран от Пламен Крачунов и главният рефер Ахмед Ахмед не се поколеба да посочи бялата точка.

Влезлият като резерва Даниел Пеев реализира хладнокръвно наказателния удар и изравни резултата напук на показаното от двата отбора до този момент.

Изравнителният гол стъписа „червените” и те можеха да допуснат дори второ попадение три минути по-късно, когато Пеев стреля опасно от воле от малък ъгъл, но Томас Черни внимаваше и спаси.

Накрая домакините се хвърлиха в атака в търсене на победата, но така и не съумяха да застрашат сериозно Валентин Галев.

По този начин ЦСКА ще зимува на четвърта позиция с актив от 29 точки, докато Локомотив е с 12 пункта на 14-о място и продължава да бъде в застрашената зона. Това равенство е второ за Емил Велев срещу ЦСКА през този сезон, тъй като в мач от 3-ия кръг записа нулево равенство с "червените" като наставник на пловдивските "железничари".

ЦСКА форсира завръщането на Исека за Лудогорец

Нападателят все още лекува травма, но трябва да е готов за дербито с разградчани

Лудогорец приема ЦСКА 1948 с мисъл само за три точки

Разградчани ще искат да увеличат аванса си на върха

Сериозни проблеми за Локо Пловдив преди мача с Черноморец

Много футболисти ще отсъстват за 1/16-финалния сблъсък

Стоичков гласува в Париж, а Балъков в Палма де Майорка

И двамата коментираха днешния изборен ден

Задържаха футболист за нападение над журналист след скандал с купен вот на изборите

Вижте подробности за скандала

„Моряците“ с куп проблеми преди мача за Купата

Вижте какви са те

Треньорът на Черноморец (Бургас) си пожела футболен празник срещу Локо (Пловдив) за Купата

Ангел Стойков обеща, че отборът му ще даде всичко от себе си

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа