3. КОЛЕДАТА Е "ЧЕРВЕНА"! ЦСКА надви Лудогорец и го доближи на 2 точки (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юрген Матей донесе голямата радост в 77-та минута, борбата за титлата ще е кървава

ЦСКА успя да победи с минималното 1:0 Лудогорец в отложено дерби от 3-ия кръг на efbet Лига и завърза сериозно битката за титлата този сезон. Успехът на "армейците" ги доближи на само две точки от разградчани, а големият герой бе Юрген Матай.

Вилдсхут стреля добре от дистанция още преди да са изминали и две минути игра, но Падт улови. В осмата минута ЦСКА пробва заучено положение от пряк-свободен удар, но Мухар не успя а се освободи за изстрел.

В 13-та минута Йомов също пробва изстрел от дистанция, но Гонсалвеш го блокира и топката излетя в корнер. Само 60 секунди по-късно Йомов центрира меко на втора греда и Вилдсхут стреля от въздуха, но топката се отби от левия страничен стълб на Падт.

В 35-та минута Йомов напредна отдясно и влезе в наказателното поле, след което стреля силно с външен фалц, но Падт парира.В 42-та минута Сисиньо трябваше да напусне принудително заради контузия и Оливие Вердон влезе на терена. Секунди по-късно Матай пробва далечен изстрел, но неточно.

В последните секунди на първата част Десподов изведе Марин в коридор, но Бусато излезе и го блокира отлично.

В 47-та минута Марин отново имаше шанс да отбележи, но ударът му премина на сантиметри покрай вратата на ЦСКА. Феновете на "армейците" запалиха куп димки и факли, които пуснаха гъста мъгла над терена и главният съдия спря временно срещата, а над "Българска Армия" беше пусната и заря.

След пет минути пауза, играта беше подновена. В 64-та минута Сантана отправи опасен изстрел, но неточно.

В 67-та минута стана сериозно разбъркване пред Падт след корнер, като играчи на ЦСКА искаха игра с ръка, но такава не беше дадена. Йомов пък се пробва с шут от около 20 метра, но топката мина на сантиметри от целта.

Така се стигна до 77-та минута, когато Томас Лам центрира от пряк-свободен удар, а на далечната греда Матай надскочи Пинас и заби топката в мрежата!

Две минути преди края на редовното време Мухар влезе остро в краката на Мануел Шоу и получи втори жълт картон, а сътветно и червен. Така Лудогорец имаше на разположение осем минути с човек повече да гони изравняването. В последните минути Турицов легна на терена, видимо с проблем, а това доведе до спречкване между футболисти на двата отбора, като най-дейни бяха Георги Йомов и Мавис Чибота.

При прибирането си към съблекалните Игор Пластун разгневи феновете на ЦСКА, показвайки им неприличен жест и сочейки към емблемата на Лудогорец на екипа си.

Така ЦСКА вече има 40 точки, а Лудогорец е с 42 на върха, като и двата отбора имат мач по-малко от останалите в шампионата.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей (к), 29. Томас Лам, 20. Карол Метс, 3. Жеферсон Телес, 24. Карло Мухар, 15. Тибо Вион, 30. Вилдсхут, 10. Георги Йомов, 9. Жорди Кайседо;

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 16. Асен Дончев, 28. Пламен Гълъбов, 11. Хамза Чатакович, 14. Калоян Кръстев, 17. Бисмарк Чарлс , 6. Жуниор Нзила;

Треньор: Стойчо Младенов;

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 6. Шакил Пинас, 7. Алекс Сантана, 8. Клод Гонсалвеш , 9. Ихиньо Марин, 11. Кирил Десподов (к), 30. Игор Пластун, 64. Доминик Янков, 95. Каули Оливейра;

Резерви: 71. Кристиан Кахлина , 13. Мавис Чибота, 23. Кафумана Мануел Шоу, 24. Оливие Вердон, 29. Дорин Ротариу, 32. Жосуе де Са, 51. Илкер Будинов;

Треньор: Станислав Генчев.

ЦСКА - ЛУДОГОРЕЦ 1:0