3. Красимир Балъков започна с победа

Красимир Балъков започна с победа

Очаквана победа постигнаха футболистите на „Черноморец – Бургас” в първата си предсезонна контролна среща. Те победиха отбора на Равда с 2:0. И двата гола за победата паднаха през втората част, а техен автор стана Костадин Дяков.

При първото попадение Пламен Крумов проби отдясно, подаде към Божилов, който се измъкна от опеката на своя пазач и пусна топката в наказателното поле към Дяков, който стреля силно и откри резултата – това стана в 52-та минута. Три минути по-късно извеждащо подаване на Марин Петров към Крумов матира защитниците. Бързото крило надбяга двама бранители и подаде успоредно на голлинията на Дяков, който на празна врата удвои разликата.

Съперникът на „акулите” се държа достойно на терена и създаде няколко опасности пред двамата вратари на бургаския тим. През второто полувреме гостите уцелиха и страничната греда зад Чворович.

Мачът премина в добро темпо и въпреки минусовите температури не попречи на играчите да покажат стойностен футбол. През по-голямата част от игралното време действията се водеха пред вратата на тима от Равда, но неточни завършващи удари лишиха бургазлии от по-изразителна победа.

Старши – треньорът Красимир Балъков пусна в игра два различни състава като използва общо 22 футболисти в срещата. Хубавото в мача бе, че и двата отбора играха много коректно и главният съдия Атанас Димитров отсъди само няколко фаула. На двубоя присъстваха и около 300 зрители, които аплодираха изявите на 22-та на терена.

Преди началото на двубоя зрителите и футболистите почетоха с едноминутно мълчание паметта на загиналия трагично при автомобилна катастрофа бургаски рефер Йордан Видов.

Съставът на „Черноморец – Бургас”:

Първо полувреме – Стоянов, Дянков, Николов, Кръстев, Старокин, Траянов, Цонков, Марсио, Стоимирович, Карбони, Димитров.

Второ полувреме – Чворович, Стойчев, Жеков, Бонев, Фиданин, Ремзи, Дяков, Трайков, Петров, Крумов, Божилов.

Следващата контрола на „Черноморец – Бургас” е утре от 17.00 с отбора на Созопол и ще се играе отново в Поморие на електрическо осветление.