3. Левски би Берое само с 2:1, Йовов се върна с победен гол (видео)

Левски би Берое само с 2:1, Йовов се върна с победен гол (видео)

Гара вкара 10-ия си гол, а Слори дебютира за „сините”, като и двамата пропуснаха да направят резултата по-убедителен

Левски записа пета поредна победа в българската „А” група, налагайки се като домакин на Берое с 2:1 в предпоследния мач от осмия кръг на родния шампионат.

Столичани поведоха в резултата на стадион „Георги Аспарухов” след 20 минути игра, когато френският нападател Гара Дембеле се възползва от страхотен пас на завърналия се след травма Христо Йовов.

В 34-ата минута обаче старозагорци успяха да изравнят. Диан Генчев изведе чудесно Петър Димитров зад защитата на Левски и той с хубаво изпълнение преодоля Георги Петков.

Само две минути след изравнителното попадение обаче Йовов напомни за най-добрите си години със синята фланелка. Отсъствалият повече от месец от българските терени футболист пое топката от центъра, преодоля половината терен, и с плътен удар от около 25 метра разстреля Карамфил Илчев, вкарвайки за 2:1 в долния му ляв ъгъл.

След почивката публиката на стадиона приветства новото попълнение Андвеле Слори, заменил Дани Младенов, а Гара Дембеле развесели всички, след като услужливо скъса етикета на чисто новия екип на халфа.

В 60-ата минута холандският полузащитник можеше и да се разпише, след като получи отличен пас отляво, освободи се от защитник на Берое и стреля, но топката мина на сантиметри от гредата.

До края на срещата Дембеле можеше да направи резултата далеч по-убедителен, но не успя да се разпише, въпреки че на два пъти остана сам срещу вратаря на гостите.

Така Левски отново се откъсна на три точки от втория в подреждането Локомотив (София), докато Берое остана на седмо място с актив от 13 точки след осем изиграни мача.