3. Левски би минимално Черно море и отново е едноличен лидер (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски би минимално Черно море и отново е едноличен лидер (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дебютен гол на Карнер донесе четвъртата поредна победа на "сините" над "моряците" в "А" група

Левски отново е на победния път след минимално 1:0 над Черно море в 13-ия кръг на „А” група, за да си върне еднолично първото място в класирането.

С гол на защитника Максимилиан Карнер в 44-ата минута „сините” постигнаха четвърта поредна победа над „моряците” в първенството и останаха без загуба от тях у дома в 47-и двубой (за последно Левски губи през 1958 г. от Черно море).

ГАЛЕРИЯ СНИМКИ ВИЖТЕ ТУК!

От петото си положение Левски откри резултата. В 44-ата минута Карнер заби великолепно с глава първия си гол със синия екип.

Чак в последните 10 минути на мача напрежението се покачи. Тогава Черно море се втурна на финален щурм, но кошмарът на Левски от финала за купата през май Курьор прати в аут от чиста позиция в наказателното поле, а после бе изпреварен от бранител при подаване на Венков. „Сините” пък можеха да удвоят, когато моряците се откриха, но Прохазка нямаше шанс при трите си опита в края.

След нулевото равенство между Литекс и Локо Пловдив Левски за втори път е еднолично на върха с преднина от 2 точки пред ловчанлии и с 4 пред третия Лудогорец, който в събота посреща Монтана.

Левски имаше подчертано надмощие. След четвърт час Умар Диаби, който единствен от нападателите имаше гол този сезон, пропусна с лека ръка от няколко метра пред вратата. Четири минути по-късно след пробив на Живко Миланов топката се озова у Мики Орачев, който направи финт и стреля, но вратарят Георги Китанов захлупи пред голлинията. Китанов се намеси адекватно и при изненадващ удар с глава на Прохазка в 34-ата минута. Де Ноойер завъртя от свободен удар, но сантиметри го лишиха от гол в 39-ата минута.

Черно море разчиташе на контраатаки. При една такава бившият левскар Симеон Райков шутира в типичния си стил и след рикошет топката мина над напречната греда.

Левски материализира своето превъзходство минута преди почивката, когато Карнер засече в обратния ъгъл с глава отлично центриране на Радослав Цонев от корнер. Михаил Венков в опита си да изчисти довкара в собствената си мрежа. Австриецът отбеляза за първи път в 12 мача.

След тихи първи 15 минути на второто полувреме Диаби получи нова възможност за гол, но Кулибали го пазеше добре и блокира удара му с глава след великолепно центриране на Живко Миланов. Това бе последната изява на Диаби, който бе заменен от Китамбала.

Положенията заваляха чак в края – 3 срещу 2 за Левски. Прохазка заигра като централен нападател за сините, а Курьор имаше добра възможност за Черно море, които имаха няколко опасни прострелни центрирания и подминати претенции за дузпа.

В крайна сметка нов гол не падна и 3 точки за Левски.