3. Левски и Черно море завършиха наравно 1:1, Бардон с повторен дебют за шампионите

Левски и Черно море завършиха 1:1 в контролната среща по между си, която се игра пред около 3000 зрители на стадион „Георги Аспарухов”, предаде репортер на Novsport.com. В началото на второто полувреме Христо Йовов даде преднина на „сините”, а в 70-ата Йордан Юруков изравни.

Новото попълнение на шампионите Седрик Бардон започне в стартовия състав на Емил Велев. Французинът се завърна в тима след като две години игра последователно в Бней Яхуда в Анортозис Фамагуста. Елин Топузаков не игра в двубоя, а въпреки че вече пристигна в България, камерунският нападател Жозе-Дезире Жоб също не се появи в игра.

Той изгледа мача от трибуните на стадиона в кв. Подуяне. Дебют пък за „моряците” направи бившият играч на ЦСКА Здравко Лазаров.

Още в началото на мача отлична възможност за гол се откри пред капитана на Черно море Александър Александров – Алекс. Халфът получи топката в наказателното поле, овладя отлично и стреля към вратата на Георги Петков, но топката мина на сантиметри от напречната греда.

След няколко добри атаки на „сините”, Тасевски излезе на стрелкова позиция в 14-ата минута, но защитник на „моряците” изби в корнер. Последва хубав удар от дистанция на Минев, но Пиргов внимаваше и спаси.

Много активен по лявото крило бе спряганият за трансфер в Стяуа Николай Димитров. Хичо правеше каквото си иска с Ларсен, а с добри шутове се отличиха Йовов и Гаджев.

След няколко спокойни минути на терена се стигна до най-чистото положение пред вратата на Черно море. В 34-ата минута Зе Соарес намери Бардон в наказателното поле, той пусна „коженото кълбо” кум дузпата, където Димитров стреля, но бранител на гостите изчисти от голлинията. Черно море веднага отговориха и Юруков стреля опасно, но Петков успя да отрази в ъглов удар.

До края на полувремето не се случи нищо запомнящо се и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна по най-добрия начин за „сините”. В 46-ата минута Зе Соарес се откъсна от защитата на варненци, излезе очи в очи с вратаря на Илчев и пусна топката под неговия плонж. „Коженото кълбо” обаче срещна напречната греда, но се върна към намиращия се на отлична позиция Йовов, който без проблеми реализира – 1:0 в полза на Левски.

Опасностите пред вратата на гостите продължиха и Димитров от фаул бе близо до попадение. 3 минути по-късно Манолов бе изведен сам срещу Петков, но реши да подава и топката бе избита в корнер.

Последваха многобройни смени и в двата състава, като играта се разпокъса.

В 70-ата минута сменилият титулярния страж на шампионите Петков Божидар Митрев направи грешка и резултатът бе изравнен – 1:1. След изпълнение на ъглов удар Митрев бе надигран във въздуха от Димов и след отправения удар с глава на футболиста на Черно море Юруков от голлинията изравни.

Левски имаше отличен шанс за втори гол 11 минути по-късно. „Сините” организираха отлична контраатака, Тасевски намери Жоазиньо, но неговото прострелно центриране по земя не бе засечено от Киров. Минута преди края на редовните 90 минути Христов от около 3 метра не успа да отбележи след удар с глава.

Така Левски и Черно море завършиха при резултат 1:1. Същият резултат регистрираха шампионите в първата си контрола срещу сръбския Севойно в Самоков.

Левски - Черно море 1:1
(1:0) Йовов 46'
(1:1) Юруков 70'

Левски
: Петков (61’ Митрев); Бензукан (72’ Исса), Рабех, Генев, В. Минев (64’ Вагнер); Зе Соарес, Гаджев (56’ Сърмов), Тасевски (90’ Тиберканин), Н. Димитров (56’ Жоазиньо); Бардон (75’ Киров), Йовов (69’ Йовов)

Черно море: Пиргов (46' Илчев); Кулибали (76’ Дяков), Александров, Ларсен (56’ Лазаров), Жуниор (56’ Бачев); Д. Георгиев (46’ Стоянов), Борносузов (56’ Димов), Алекс (64’ Петков), Лазаров (46’ Илиев); Юруков (79’ Николов), Манолов (85; Колев);

Жълти картони:
Генев, Тасевски (Левски), Алекс (Черно море)
Съдия: Александър Костадинов
Стадион: „Георги Аспарухов”, 3 000 зрители

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо