3. Левски и Видима Раковски не стигнаха до гол в контролен мач

Левски и Видима Раковски не стигнаха до гол в контролен мач

Отборите на Левски и Видима Раковски не успяха да си отбележат гол и завършиха при резултат 0:0 контролната среща, изиграна на стадион „Георги Аспарухов” пред около 1000 зрители, предаде репортер на Novsport.com.

Характерно за първите 45 минути беше превъзходството на „сините”, но и тяхното неумение да се съсредоточат пред завършващия удар. Дебют като титуляр за Левски на българска земя направи португалският халф Фелипе Да Коща, който имаше отлични изяви, покриваше широк периметър от терена и бе в основата на много от атаките на „сините”. С добри изяви се отличиха също Тиберканин и Николай Димитров.

Футболистите на Видима изиграха достойно първо полувреме срещу именития си съперник, но в повечето случаи се опитваха да защитават вратата си и да не допуснат гол. Те реализираха и няколко опасни контри, като в 35-ата минута, след центриране от дясно и удар с глава, Асен Чалъков почти стигна до гол, но топката премина покрай десния стълб на вратата на Цветан Димитров.

През второто полувреме, Велев пусна в игра футболистите, на които разчиташе през почти целия есенен полусезон.

На вратата застана Георги Петков, а пред него заиграха Рабех, Сърмов, Вагнер, Зе Суареш, Ели Зизов, Жоазиньо, Георги Христов, Георги Иванов, Боян Табаков, но и това не помогна на лидерите в Шампионата на „А” група да отбележат.

През цялото време, Левски мачкаше своя съперник, демонстрирайки завидна физическа подготовка, но точен удар към вратата на отличния страж на Видима, Иванов, така и не бе отправен.

Близо до гола стигнаха Г. Иванов, Г. Христов и Сърмов, които се опитаха да прострелят севлиевския вратар, но ударите им преминаха покрай вратата или бяха спасени с вещина от Иванов.

„Стана добър мач , получи се добра контрола. Създадохме много положения, но за съжаление не можахме да отбележим”, заяви треньорът на Левски Емил Велев, след края на мача.

„Недоволен съм от факта,че не вкарахме и за в бъдеще ще работим върху този елемент – ефективността при отбелязване на гол. Ще давам и занапред път на младите и ще пробваме различни варианти”, допълни специалистът, който подчерта, че никой не е сигурен за титулярното си място.