3. Левски излъга ЦСКА в нервен мач с два червени картона (видео+снимки)

Левски излъга ЦСКА в нервен мач с два червени картона (видео+снимки)

"Сините" спечелиха вечното дерби при юношите с гол на Георги Павлов за 1:0

Отборът на Левски спечели с 1:0 вечното дерби срещу ЦСКА 1:0 в елитната юношеска група до 19 години. Мачът се игра на изкуствения терен на стадион „Герена” и предложи слаб футбол, гарниран само с един гол, два червени картона и много нерви.

Като цяло „сините” бяха по-добрият отбор, но въпреки това и двата състава не дадоха много надежди, че първите състави имат на какво да разчитат от новото поколение. Сивата и изпъстрена с грешки игра бе характерна и за двата отбора, като и Левски, и ЦСКА получиха един червен картон.

Победният гол за Левски отбеляза защитникът Георги Павлов. След едно центриране от свободен удар той засече топката с глава в обратния ъгъл и не остави никакви шансове на вратаря на ЦСКА Ивайло Крушарски.

През първото полувреме преди гола 100-процентово положение пропусна Цветелин Чунчуков от Левски. Той излезе сам на чиста позиция, финтира защитник, озова се очи в очи с вратаря, но стреля с левия крак в аут. Преди него Цветелин Тонев също пропусна изгодна възможност за Левски.

През второто полувреме преобладаваха нервите и острите влизания. Първо Тодор Чаворски, който влезе като резерва за домакините, бе изгонен след сблъсък и спор с Ангел Грънчов от ЦСКА. Само минута по-късно самият капитан на "армейците" Грънчов също пое към съблекланите, след като получи втори жълт картон. След неговото нарушение прехвърчаха искри на терена и обстановката се нажежи, но съдийската бригада се справи успешно и овладя положението.

Иначе най-добрата атака се разви по лявото крило, където Доминик Аврамов от Левски прескочи шпагат на бранител, центрира остро пред наказателното поле и резервата Пламен Илиев засече топката от воле на сантиметри над вратата.

Любопитен факт е, че в състава на ЦСКА личеше името на Антон Карачанков, който дойде през лятото от разпадналия се Пирин (Благоевград) и от него се очаква да пробие и в първия отбор на „армейците”.

Левски - ЦСКА 1:0

Левски: Димитър Илиев, Илия Мунин, Георги Павлов, Георги Пейчев, Асен Георгиев (капитан), Васил Минев, Цветелин Тонев, Никола Яначков, Цветелин Чунчуков, Марио Янков, Доменик Аврамов. /Пламен Илиев, Тодор Чаворски, Николай Иванов, Георги Йонев/
Резерви останаха: Димитър Бойчев, Кристиян Николаев, Станислав Маринов,
Старши треньор: Викторио Павлов

ЦСКА: Ивайло Крушарски, Младен Люсков, Калоян Бонев, Адриан Тодоров, Ангел Грънчов (капитан), Танжу Хайредин, Антон Карачанаков, Милен Иванов, Мартин Маринов, Иван Стойчев, Никола Георгиев /Кристиан Димитров, Георги Василев, Кристиан Петров/
Резерви останаха: Виктор Рушанов, Денис Димитров, Симеон Минчев, Йордан Димитров
Старши треньор: Альоша Димитров

Главен съдия: Борислав Колев
Помощен терен стадион „Георги Аспарухов”