3. Левски не издържа при обсадата на Виляреал – 0:1

Левски не издържа при обсадата на Виляреал – 0:1

18 минути не стигнаха на "сините" за точката на "Ел Мадригал", бразилецът Нилмар разплака българския шампион. Отмениха гол на Жоазиньо заради засада.

Българският шампион Левски започна със загуба участието си в турнира Лига Европа, след като отстъпи с 0:1 на испанския Виляреал. Срещата се игра на стадион „Ел Мадригал”, а „сините” бяха на крачка от това да измъкнат поне точка на далеч по-именития си съперник, но отбраната не издържа и така „жълтата подводница” стигна до трите точки.

Двубоят започна с домакински натиск, а в 4-та минута дойде първата опасност в мача. Тогава Перейра от Виляреал бе изведен на добра позиция, но Бензукан го изпревари с шпагат в последния момент. Топката обаче застрашително тръгна към вратата на "сините", преди Николай Димитров да я изчисти в тъч. 180 секунди по-късно Перейра стреля от границата на наказателното поле, но Петков се разтегна добре и улови. В 18-ата минута Кани опита удар от около 20 метра, но кълбото прелетя над вратата. Преди това футболист на домакините засече топката след изпълнение на корнер, но Петков се намеси авторитетно.

В 24-ата минута отборът на Левски стигна до първата си по-опасна ситуация. Тасевски бе фаулиран близо до наказателното поле на домакините, но Бардон не сполучи с центрирането и играч на Виляреал изчисти кълбото в предни позиции. В 42-ата възпитаниците на Ратко Достанич пропуснаха и най-чистото положение в мача до момента. Тогава Жоазиньо направи чудесен пробив отляво, след което намери Балтанов на точката на дузпата младокът стреля, но бранител на Виляреал протегна крак и изби в ъглов удар. В даденото от рефера Дийн продължение, Христов получи на границата на наказателното поле, обърна се добре, но шутът му бе много слаб и не затрудни Диего Лопес.

Второто полувреме започна равностойно като играчите на Левски продължаваха да затварят добре пространствата. В 52-ата минута Пирес стреля много опасно от фаул, но капитанът на Левски Петков се намеси авторитетно. В 55-ата Перейра бе изведен очи в очи с Петков, нападателят стреля, но Минев изби от голлинията в корнер. След това положение натискът на „жълтата подводница” стана изключително силен и пред българската врата последваха две големи разбърквания, които за наша радост не завършиха с гол за домакините.

Така дойде 72-ата минута Капдевиля намери Роси по лявото крило, италианецът премина през Рабех и центрира остро в наказателното поле, където Нилмар засече отблизо и откри – 1:0. Десет минути по-късно Джузепе Роси стреля много опасно от пряк свободен удар, но Петков спаси с блестящ плонж. В 87-ата Ибагаса също опита късмета си от фаул, но Петков спаси и предотврати нов гол в мрежата си.

До края на срещата не се случи нищо по-интересно и така Виляреал победи с 1:0 българския шампион Левски на старта на груповата фаза на турнира Лига Европа.