Левски отнесе Септември София с 5:0 (ВИДЕО)

"Сините" с впечатляващо представяне на "Герена"

Левски показа впечатляваща игра срещу Септември София в контролна среща, изиграна на "Герена" и победи категорично с 5:0. "Сините" водеха с 3:0 още преди почивката след удари на Фадига, Майкон и Марин Петков, а след това Лима и Евертон Бала добавиха още два гола.

В 9-ата минута Левски отговори с тежък удар на Марин Петков от дистанция. Димитър Шейтанов изби, но Алекс Колев не се отказа да гони топката. Той я отне, а Петков изведен Асими Фадига, който с мощен удар по диагонала направи резултата 1:0.

Пет по-късно Дросев изведе Ивайло Михайлов зад защитата на домакините. Последва удар в близкия ъгъл, с който Пламен Андреев се справи без особени затруднения.

В ответната атака „сините“ удвоиха преднината си. Фадига намери Майкон на границата на наказателното поле. Бразилецът имаше достатъчно време да насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата на Шейтанов за дебютния си гол за тима от "Георги Аспарухов".

До почивката Левски изцяло владееше случващото се на терена. Марин Петков и Евертон Бала стреляха в аут от преки свободни удари от нелоши позиции. В последната атака за първото полувреме „сините“ вкараха трети гол. Асими Фадига проби в наказателното поле и от аутлинията пусна към Марин Петков, който с едно докосване реализира.

В 51-вата минута Преслав Бачев покачи на 4:0. Фабио Лима беше изведен по лявото крило и с добро подаване намери младия нападател. От близко разстояние той чукна топката в мрежата на гостите.

Левскарите видимо се забавляваха и играта им вървеше. В 57-ата минута Алдаир тръгна на пробив през центъра. Топката му бе избита с цената на нарушение. Волен Чинков обаче даде авантаж. Евертон Бала пое и с мощен удар с десния крак прати топката във вратата за 5:0.