3. Левски падна с 0:3 от молдовския шампион

Левски падна с 0:3 от молдовския шампион

Левски записа загуба във втория си мач за тази година, който е част от зимната подготовка на „сините” в Кипър. Шампионът на България отстъпи с 0:2 от Шериф в контролна среща, която се игра на терена в Алфа Спорт Център.

В предишният си мач тимът на Георги Иванов – Гонзо разгроми чешкия Прибрам с 5:0.

В 44-ата минута Ерохин откри резултата, а крайното 3:0 оформиха Волков и Родригес с голове от дузпа в 84-ата и 90-ата минута.

Срещата, която бе наблюдавана от около петдесетина зрители започна леко мудно и безлично, като в първите минути липсваха сериозни голови положения. Двата отбора показаха слаба игра и не предложиха нищо по-интригуващо.

В 17-ата минута Мамех центрира опасно от корнер в наказателното поле на Левски, но Милиев изчисти с глава. Две минути по-късно Миро Антонов навлезе в наказателното поле на Шериф и стреля, но противников бранител успя да избие с крак. В 31-ата минута Димитър Телкийски фаулира играч на Шериф на границата на наказателното поле. След изпълнения фаул топката среща построената стена. Две минути по-късно Дарко Тасевски получи топката от Николай Димитров след изпълнение на фаул и пусна към Миро Антонов, който стреля от воле, но топката мина встрани от вратата на Журик.

Въпреки че стояха по-добре на терена, „сините” не успяха да реализират и едно от няколкото положения, които имаха да открият резултата. За сметка на това тимът на Шериф се възползва от единствения шанс, който имаха и в 44-ата минута Ерохин, който бе останал непокрит, засече центриране от корнер и изпрати топката в мрежата за 1:0.

През втората част Левски излезе с коренно различен състав, като единствено Елин Топузаков остана на терена от титулярите. В 51-ата минута Христо Йовов центрира опасно в наказателното поле на Шериф, но Кръстовчев не успя да засече по най-добрия начин топката. След това и Жоазиньо отправи изстрел към вратата, но бе крайно неточен.

Интересна ситуация се получи в 59-ата минута, когато играч на Шериф се изправи очи в очи с младия страж на Левски Цветан Димитров, който успя да избие топката с ръце, но беше извън наказателното поле. За своето нарушение главният съдия нареди на стража да напусне игра и на негово място отново се появи опитният Георги Петков.

В 73-ата минута Георги Христов също бе изгонен, без да му бъде показан червен картон, а на негово място се появи Иван Стоянов, който в 84-ата минута извърши нарушение в наказателното поле и Пастелис Йоргос посочи бялата точка. Владимир Волков не сгреши и покачи за 2:0. Шест минути по-късно съдията даде нова дузпа за Шериф след нарушение на Топузаков и Родригес направи резултата класически.

Така Левски загуби с 0:3 от молдовкия шампион Шериф. Следващият мач на "сините" в Кипър е на 10-и февруари срещи Динамо (Минск).