3. Левски падна с 1:2 от Таврия в последната минута

Левски падна с 1:2 от Таврия в последната минута

Дарко Тасевски вкара от дузпа, но два гола на резервата Сешук стигнаха на украинците за победата

Левски загуби втората си контрола в турския курорт Анталия. „Сините” паднаха от украиснкия Таврия, като и трите гола паднаха в последните 15 минути на срещата.

Дарко Тасевски се разписа от дузпа за Левски, след като вратаря на Таврия спъна младия Антонио Вутов в наказателното поле. Резервата за Таврия Максим Сешук вкара и двата гола за съперника на „сините”. Той откри четвърт час преди края, а Тасевски изравни от бялата точка 5 минути преди края. Пак Сешук обаче даде победата на отбора от Симферопол с попадение в последната минута.

Николай Костов направи две промени в сравнение със стартовия състав от мача с Рубин (Казан). Божидар Митрев пазеше вместо Пламен Илиев, а Александър Башлиев играеше като централен бранител вместо Иво Иванов.

Началото беше обещаващо за сините. Тони Калво беше много активен  и отправи цели три удара към противниковата врата в първите 10 минути. При първата си опасна атака обаче Таврия стигна до чиста ситуация. Любичич излезе очи в очи с Митрев, но стреля много силно в аут.

Последва и фрапантен пропуск за Левски. Гаджев остана сам срещу вратаря, но също заложи на силата и не уцели вратата. В 25-ата минута Божидар Митрев спаси Левски – стражът извади с една ръка удар на Шиндер., който влизаше в мрежата му.

Две минути след това Йовов се подигра с двама бранители, пусна към Калво, който видя свободния Младенов, ала бранител се намеси и изби със шпагат току преди крилото да стреля.

На почивката Николай Костов направи 5 смени. Той смени защитата си, изкарвайки Митре, Мулдер, Грийн, Пинто, а и Гаджев. Вместо тях се появиха Акалски, Иванов, Милиев, Старокин и Димов. Колегата му Семен Алтман действа с още по-голям размах. Той пусна всичките си 10 резерви на терена накуп.

Левски нямаше късмет в началото на полувремето, когато Адин от Таврия в опита си да избие едно остро центриране на Тони Калво удари гредата на своята врата, но топката не посети мрежата на украинците.

Таврия поведе 15 минути преди края след поредна грешка в защитата на Левски. Сините бранители, които показаха много слбости през целия мач, изпуснаха резервата Максим Сешук и той с плътен изстрел намери долния ъгъл на Акалски за 0:1.

След гола Николай Костов пусна в игра младия талант Антонио Вутов и той беше в основата на изравнителния гол. Вутов изработи дузпа само 8 минути след появата си на терена, когато беше спънат от вратаря Сетала. Дарко Тасевски резлизира спокойно от бялата точка за 1:1.

Изглеждаше, че резултатът от проверката с Рубин ще се повтори, но още една груба грешка в защитата на Левски провали усилията на отбора. Сешук беше изведен между централните бранители сам срещу Акалски и не му прости за 1:2.

Така Левски записа първа загуба на лагера в Анталия и още няма победа в Турция. Следващата проверка на Левски в Анталия е срещу Стяуа (Букурещ) в неделя (29 януари).