3. Левски победи очаквано Славия с 3:1, като гост

Левски победи очаквано Славия с 3:1, като гост

Отборът на Левски допусна първия си гол от началото на първенството при победата над Славия с 3:1, като гост, в мач от 4-тия кръг на „А” група. Сините вкараха в 2-та минута на първото полувреме, както и в последните минути на двете полувремена, головете за сините отбелязаха Бардон, Зе Соарес и Ники Димитров, а славия отбелязаха в 80-та, чрез Иванов.

Отборът на Левски допусна първия си гол от началото на първенството при победата над Славия с 3:1, като гост, в мач от 4-тия кръг на „А” група. Сините вкараха в 2-та минута на първото полувреме, както и в последните минути на двете полувремена, головете за сините отбелязаха Бардон, Зе Соарес и Ники Димитров, а славия отбелязаха в 80-та, чрез Иванов. Възпитаниците на Ратко Достанич бяха точни в точните моменти от срещата и логично спечелиха най-старото столично дерби.

Първото полувреме на мача започна много добре за „сините”. Те успяха да отбележат гол още в 2-рата минута, като голмайстор стана Бардон. Много добър пробив на Зе Соарес по лявото крило, доведе до пас към Тасевски, който вместо да стреля от границата на вратарското поле, подаде към Бардон, който не сбърка и изведе Левски в резултата.

След като получиха ранен гол футболистите на Славия се отпуснаха за и започнаха да атакуват, като дори създадоха няколко интересни положения , но Петков отрази всички удари на белите. Голяма загуба претърпяха играчите на Славия в 10-та минута, когато капитанът на отбора , Петков, се контузи и бе заменен от Кавдански.

До края на полувренето така и не се стигна до сигурно голово положение, докато не дойде първата минута на добавеното време, след като Зе Соарес успя да се разпише за 0:2. Бразилецът сам си изработи гола, като навърза няколко играча на Славия и с елегантен изстрел в наказателното поле вкара топката за втори път в мрежата на Господинов.

Секунди след гола, главният арбитер на двубоя, Стефан Спасов, даде край на първата част.

Второто полувреме започна добре за играчите на Славия, катоте атакуваха повече, но атаките им бяха безуспешни. Пропуски направиха Дюулгеров, Попара, Дяков и Копи, докато не дойде ситуацията в 80-та минута. Тогава Иванов бе изведен добре зад гърба на защитата на Левски и той с прехвърлящ удар от границата на наказателното поле, направи излезналия Петков безпомощен, за 1:2.

След като се върнаха в резултата славия опитаха, дори да изравнят, но не успяха да се разпишат, при няколкото добри ситуации, които се откриха пред тях. В този момент играчите на Ратко Достанич се възползваха от това, че Славия търсеха гол, и успяха да отбележат 3-ти гол, чрез Ники Димитров, който стреля от около 20 метра и вкара топката за трети път в мрежата на Господинов, в 90-та минута. Както се получи и през първото полувреме, секунди след гола съдията свири края на мача.

След победата си Левски събира актив от 9 точки, след 3 победи от 3 мача, след като оложиха мача си с Литекс, заради което са с мач по-малко. Славия си остават с 4 точки, след като това им е втора поредна загуба, след като загубиха в миналия кръг от Пирин.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо