3. Левски превзе „Ивайло” с класика (видео)

Левски превзе „Ивайло” с класика (видео)

„Сините” ще играят за купата и напролет

Левски постигна  категорична победа над Етър във Велико Търново с 3:0 и продължава във 1/4-финалната фаза на турнира за Купата на България. Двубоят бе специален за главния съдия Антон Генов, за който това бе последния мач в кариерата му.

„Сините” можеха да се поздравят и с по-изразителна победа, но играчите на Николай Костов направиха куп пропуски. Трябва да се отдаде и заслуженото на домакините, които до последно не спряха да се борят и създадоха много неприятности за бранителите от София. Голмайстори станаха Иван Цветков и Даниел Димов, като и двата гола паднаха през второто полувреме.

Двубоят на стадион „Ивайло” се изигра пред около 8000 души, които станаха свидетели на открит и атрактивен мач. Домакините започнаха срещата със самочувствие и още с изявите си в началните показаха, че няма да се дадат лесно на именития си съперник. Те разиграваха спокойно и уверено и на няколко пъти здравата поизпотиха „синята” отбрана. Още в 6-ата минута Патрик Самба се изведен много добре от Стойчо Младенов, но той се засуети и топката му бе избита.

Възпитаниците на Николай Костов не се стъписаха от домакинския натиск и също атакуваха. Ситуациите пред тях за гол бяха повече, но така и не съумяха да се възползват от тях. Те допускаха елементарни грешки в средата на терена, позволяваха на противника без особени проблеми да достига до наказателното поле, но и точността на великотърновци също им изневери.

В заключителните минути на частта футболистите на Левски вдигнаха оборотите и трайно се настаниха в половината на домакините. Въпреки това момчетата на Тодоров се бяха групирали много добре в защита и трудно позволява на „сините” да действат спокойно. Пред Цветков, Тасевски и Йовов се откриха няколко положения, но те с лека ръка ги пропиляха.

През второто полувреме отборът на Левски бе като преобразен. Футболистите заиграха по-концентрирано, наложиха натиск веднага след подновяването на играта и това даде резултат. В 49-ата минута Гаджев центрира от ъглов удар, в наказателното поле опитният Цветков се оказа най-съобразителен и с глава даде преднина за своите .

След попадението „сините” заиграха по-спокойно и дори за известно време приеха играта в половината си. Те обаче не изпуснаха инициативата и продължиха да действат със самочувствие. В 56-ата минута Цветков и Гаджев направиха страхотна комбинация. Голмайсторът копна елегантно топката и намери в пеналта непокрития Гаджев, които шутира, но разтресе дясната греда.

Левски стигнаха до втори гол в 77-ата минута. Попадението се случи по идентичен начин както първото. Този път точен бе Димов, който засече с глава. До края на срещата домакините можеха да стигнат и до почетно попадение, но късметът не бе на тяхна страна. Крайното 3:0 оформи Цветков, който изигра много силен мач. Той проведе страхотен самостоятелен рейд и с плътен удар по земя не остави шансове на стража Цанков.

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза