3. Левски с престижно 1:1 срещу Рубин в първа контрола в Анталия (снимки)

Левски с престижно 1:1 срещу Рубин в първа контрола в Анталия (снимки)

Тони Калво изведе "сините" напред в 41-та минута, но през второто полувреме шампионът на Русия за 2008 и 2009 година изравни

Отборът на Левски започна с равенство подготовката си в турския курорт Анталия. "Сините" записаха престижно реми в приятелски мач с шампиона на Русия за 2008 и 2009 година - Рубин (Казан). За българите се разписа юношата на Барселона Тони Калво в 41-та минута, а през второто полувреме Уридия изравни. В предишния си мач футболистите от "Герена" смачкаха на кипърска земя с 9:0 слабия тим на Агия Напа. В днешния сблъсък футболистите от София играха в резервните си бели екипи.

Срещата започна с нормално темпо при перфектни условия в Анталия. Още в 8-та минута българите стигнаха до добра ситуация, при която Даниел Младенов бе изведен на опасна ситуация, но стражът на руснаците Арлаускис внимаваше и спаси. В 10-та минута Портнягин, който игра много силно днес нацели гредата зад стража на Левски Пламен Илиев.

В 22-та минута „сините” стигнаха последователно до два ъглови удара, но след изпълнението им не се стигна до нищо опасно. В следващите няколко минути руснаците бяха по-активни, но удари на Бочаров и Оразсахедов се получиха без успех. В 36-та минута след изпълнение на корнер топката стигна до свободния Олег Кузмин, който обаче стреля неточно.

В 41-та минута „сините” излязоха напред в резултата с гол-бижу, дело на юношата на Барселона Тони Калво. Той стреля от около 25 метра в горния ляв ъгъл на вратаря на Рубин Арлаускис. Само две минути по-късно българите можеха и да удвоят, ако съдията бе отсъдил дузпа при падане на Сержиньо Грийн в наказателното поле на казанци.

Рубин започна с изцяло нов състав през втората част и бързо се видя промяна в играта. В 53-та минута Уридия се възползва от остро центриране в полето на играчите на Николай Костов, вкарвайки за 1:1. На почивката Костов замени само Илиев, Старокин, който бе в непривична за него роля на централен защитник, Тасевски и голмайстора Калво.

В 54-та минута след сериозна грешка на Милиев Нуров остана очи в очи с резервата Митрев, но играчът на Рубин стреля в гредата, след което бе светкавично изваден от игра. В 60-та минута Христо Йовов бе изключително близко до гол, но изстреляната от него топка от фаул срещна напречната греда.

Половин час преди края на срещата във футболен център „Адора” темпото на игра спадна осезаемо. Двамата наставници осъществиха поредни смени, но до гол така и не се стигаше. На терена преобладаваха хаотични атаки, а голови положения нямаше.

Привидно всички футболисти на двата отбора се запазиха от ненужни контузии, като не рискуваха с тежки единоборства и демонстрираха спортменска игра. До края резултатът остана 1:1, въпреки, че в последните 5 минути левскарите атакуваха повече. Така тимът от „Герена” записа престижно равенство с класен отбор в първата си контрола на турска земя.

Следващата проверка на играчите на Николай Костов е срещу украинския елитен тим на СК Таврия и ще се играе на 26 януари.