3. Левски се подхлъзна срещу Черно море във Варна - 0:0

Левски се подхлъзна срещу Черно море във Варна - 0:0

Сините открехнаха вратата на ЦСКА за ново поемане на лидерстовото в борбата за титлата

Левски направи грешна стъпка по пътя си към шампионската титла. Черно море спря "сините" във Варна, след като удържа 0:0 на стадион "Тича". И двата отбора имаха по няколко положения за гол. Като цяло срещата не бе много интересна и бе изпълнена с нарушения и жълти картони. Все пак по-добрите положения бяха пред Левски, но големите длъжници бяха Христо Йовов и Георги Христов.

Домакините започнаха по-силно двубоя като още в 9-ата минута удариха напречната греда след центриране, но след това Левски овладя ситуацията на терена и положенията се заредиха пред вратата на Черно море. В 40-ата минута реферът Ристосков не уважи претенциите на гостите за дузпа, за спъване на Георги Иванов, като дори му показа жълт картон. В 41-ата минута Йовов направи фрапантен пропуск, като успя да премине покрай вратаря на "моряците" и на празна врата уцели левия страничен стълб. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и почивката дойде при нулево реми.

През втората част „сините” започнаха по-активно, като се опитваха да развиват атаките си по фланговете, откъдето с центрирания търсеха Георги Иванов – Гонзо. В 53-ата минута именно той стреля опасно, но топката премина на сантиметри от дясната греда на Илчев. В 55-ата Юруков от домакините имаше изгодно положение да отбележи гол, но кълбото срещна крак на бранител на Левски и излезе в аут.

В 91-ата минута резервата Димитров центрира отляво към друга смяна – Георги Христов, топката попадна в последния на изгодна позиция, но ударът му с левия крак премина високо над вратата на домакините.

Още в следващата атака, след пробив на Зе Соарес, Христов получи нова възможност да отбележи, но ударът му бе прекалено слаб и попадна в ръцете на Илчев. Двубоят завърши при този резултат, като това отвори пътя към първото място на ЦСКА, които утре са домакини на Славия.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза