3. Левски се пребори за 0:0 в първия полуфинал с Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски се пребори за 0:0 в първия полуфинал с Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата отбора оставиха развръзката за реванша в София след първо равенство между тях в историята

В първия сблъсък между Лудогорец и Левски изобщо в турнира за купата на България не падна гол. Домакините имаха повече ситуации, но гостите бяха агресивни, особено през първото полувреме, и се бориха много в първия полуфинал, игран в Разград.

Преди почивката двата отбора си размениха по едно чисто положение, като Левски игра много агресивно, опитвайки се да налага преса с намерението да вкара гол на чужд терен. Йоргачевич се намеси решително при нисък удар на намиращия се в тънка засада Безяк, за да срещне топката страничната греда. Изведеният Абди пък се засуети и Владо Стоянов парира опита на сомалиеца. През втората част мачът бе двуостър, като Лудогорец отново имаше по-чистите възможности. Йоргачевич обаче затвори Мисиджан, а рикоширал шут на Марселиньо профуча покрай гредата в аут.

За първи път двата отбора завършват при равенство. Реваншът е след три седмици на „Герена”.

Левски опита да наложи преса в началните минути. „Сините” обаче не успяха да застрашат вратата на Владо Стоянов. Стана точно обратното. Безяк получи на ръба на засадата от Марселиньо и излезе сам срещу вратаря, но Йоргачевич успя дотолкова да отклони с крак, че топката да отиде в гредата (15’). От повторенията не се видя дали има засада. Сякаш словенецът беше на една линия със „синята” отбрана. На почивката технологията на „Диема Спорт” показа, че с ходилото си Безяк е в засада.

Гостите отново натиснаха Лудогорец в неговата половина, този път по-агресивно, и Аниете изведе Абди сам срещу вратаря, но сомалиецът се забави с удара прекалено много и Владо Стоянов успя да парира (22’).

Тактическото надлъгване продължи. Домакините може и нарочно да приемаха играта в своята половина и с бързи контраатаки дебнеха своя шанс. Те имаха много повече удари от Левски.

Лудогорец опита да изнесе играта по-напред в последните минути на първото полувреме, макар че Левски остана по-агресивен. В спокойно темпо дойде почивката.

В началото на втората част бяха показани цели 4 жълти картона на футболисти в синьо, като всички бяха заслужени. Но Цветан Кръстев пропусна да предупреди Роман Безяк, като после компенсира със само жълт цвят при изключително грубо нарушение на Белаид.

Лудогорец пропусна второ чисто положение в 52-ата минута, когато Дани Абало проби по десния фланг и центрира отлично с фалцова топка за Мисиджан, който нахлуваше от задна позиция. Крилото само трябваше да преодолее Йоргачевич, но вратарят скъси ъгъла и парира.

Двубоят стана двуостър. Домакините вече се откриха. Чистите ситуации обаче липсваха. Чак в 72-ата минута удар на Марселиньо рикошира от тялото на Белаид и топката се запъти към опразнения ъгъл на Йоргачевич, но за негово щастие премина покрай гредата в аут.

Левски тръгна за 0:0. Стойчо Стоев извади Аниете и пусна Велев за последните 10 минути. Преди това замени хвърлилия много усилия Божидар Краев с боеца Сашо Александров.

„Сините” успяха да удържат фланговете и си тръгнаха със заслужена суха мрежа. Но сега гол за Лудогорец на „Герена” ще има двойна стойност.

Реваншът е на 29 април на стадион „Георги Аспарухов”.