3. Левски се върна от 0:2 за равенство срещу Макаби Нетаня (ВИДЕО)

Левски се върна от 0:2 за равенство срещу Макаби Нетаня (ВИДЕО)

Марин Петков и Цунами реализираха за "сините" на "Герена"

Левски и Макаби Нетаня завършиха 2:2 в последна подготовка на "сините", преди старта на предстоящия сезон в efbet Лига. Попаденията за "сините" бяха дело на Марин Петков и капитана Цунами.

В 15-а минута дойде първото по-интересно положение, като то бе на сметката на Левски. Евертон Бала овладя добре топката и опита изстрел от разстояние, но стражът на Нетаня внимаваше и улови. Малко след това гостите организираха добро нападание и играч на Макаби шутира от границата на наказателното поле в далечния ъгъл, но Маркович изби чудесно с една ръка в корнер.

В 37-а минута Марин Петков напредна чудесно с топка в крака и реши сам да завърши нападанието, като стреля от разстояние, но стражът на Макаби Нетаня внимаваше и успя да улови.Само минута по-късно Макаби организира бърза атака, която се разви по десния фланг с чудесни действия на Варгас, който намери на точката на дузпата Златкович, а последният не сбърка със завършващия удар и откри резултата - 1:0 за Макаби.

В 53-а минута Златанович получи великолепен пас зад защитата, като остана очи в очи с Пламен Андреев и отправи прецизен удар в долния десен ъгъл на вратаря, който се отби от гредата и накрая топката се оплете във вратата на "сините" - 2:0 за Макаби Нетаня.

В 60-а минута Марин Петков стреля от пряк свободен удар от границата на наказателното поле, като опита шут по земя в ъгъла, но вратарят на гостите успя да реагира навреме и да отстрани опасността. Малко след това Джавад Ел Джемили отново се справи великолепно по десния фланг и проби добре, след което намери с пас по конец на точката на дузпата Марин Петков, който отправи удар с първото докосване и не остави шанс на противниковия страж - 1:2.

В 63-а минута "сините" изпълниха по чудесен начин корнер, а Цунами се извиси високо във въздуха и смаза съперниците си на втория етаж, като матира вратаря на Макаби Нетаня за втори път в рамките на секунди - 2:2.

Макаби Нетаня успя да отговори с добра атака в 68-а минута, като състезател на гостите нагласи топката на десния си крак и стреля по диагонала, но не бе точен и кълбото профуча встрани от вратата. В 83-а минута Левски можеше да направи пълен обрат, но ударът с глава на Сангаре нацели десния страничен стълб.