3. Левски се вдигна с 3:0 срещу Славия на "Герена"

Левски се вдигна с 3:0 срещу Славия на "Герена"

Владо Гаджев с първи минути за Левски след 8 месеца извън терена

Левски победи с 3:0 Славия и за пръв път показа наченки на излизане от кризата и добра игра. В най-старото столично дерби сблъсък реално нямаше, след като „сините” надиграха тотално своя съперник, който искаше тотално да смаже духа на Гонзо и компания.

С автогол на дългочакания от Вили Вуцов да се възстанови от контузия Стив Ренет, попадение на Йовов и най-добрия на терена Николай Димитров Левски спечели с класическия резултат.

Мачът започна на бавно темпо, докато след 10-ата минута шампионите трайно се настаниха в половината на своя съперник. Така в 26-ата Ники Димитров центрира остро отдясно, М’боли не изби добре, а топката стига до французина Ренет, който си отбеляза нелеп автогол.

До края на първата част и Жоазиньо имаше добра възможност, но страхотният му диагонален удар бе избит от М’боли.

Славия пък се отчете с първа опасност и точен удар едва в 44-ата минута, когато Дяков стреля от границата на наказателното поле, но Петков спаси.

През второто полувреме Левски още повече надигра своя съперник. В 54-ата минута след центриране, Николай Димитров свали топката към Христо Йовов, който финтира двама защитници и си хубав нисък удар покачи резултата.

Десет минути след това Николай Димитров бе изведен зад защитата на Славия, спокойно овладя топката и с елегантен удар в левия ъгъл направи 3:0.

След това попадение Жуниньо от Славия имаше две добри прояви, но във всеки случай Георги Петков излизаше победител.

До края на срещата и двамата треньори направиха по три смени. Интересното за всички фенове бе, че Владо Гаджев се завърна след 8 месеца извън терените. Младите Цачев и Огнянов също се включиха много добре в тима.

Така „сините” намалиха на 7 точки разликата от първия в класирането отбор на Литекс. В сряда „сините” играят в много важен двубой срещу Локомотив (София) в квартал „Надежда”, а другия уикенд с ЦСКА.