3. Левски ще се опита да стигне до чудото на "Ел Мадригал"

Левски ще се опита да стигне до чудото на "Ел Мадригал"

Отборът на Левски ще се опита да направи чудо в днешния си мач от група G на Лига Европа срещу испанския Виляреал. Двубоят ще се играе от 22:05 часа българско време на негостоприемния "Ел Мадригал".

Треньорът на домакините Ернесто Валверде няма да може да разчита на капитана на тима Маркош Сена, като това е една много добра новина за Левски, тъй като испанският национал е един от най-опасните футболисти на "жълтата подводница".

Валверде ще може да използва всички други свои основни футболисти. Очаква се той да заложи на Диего Лопес на вратата, а пред него в защита вероятно ще бъдат Лопес, Родриге, Годин и Капдевия.

Като титуляри в халфовата линия на домакините се очертават Пирес, Кани, Егурен и Ибагаса. Нападението на "жълтата подводница" пък ще бъде водено от Джузепе Роси и Перейра.

Треньорът на гостите от София Ратко Достанич има доста кадрови проблеми. Специалистът няма да може да разчита на основните си футболисти Зе Соареш и Георги Сърмов, които са наказани и останаха в София.

Очаква се сръбският  специалист да заложи на вратата на Георги Петков, а пред него в защита ще бъдат Минев, Топузаков, Рабех и Бензикан. Със сигурност излекувалият се от контузия Живко Миланов ще се появи на терена за около 30-ина минути, като се очаква това да стане през второто полувреме на мача.

Като титуляри в халфовата линия на Левски се очертават Симонович, Тасевски и Бардон, а нападението на "сините" ще бъде водено от Христов, който ще бъде подпомаган по крилата от Йовов и Жоазиньо.