3. Левски ще зимува на върха след 2:0 над Пирин

Левски ще зимува на върха след 2:0 над Пирин

С два гола на Гонзо Левски стигна до победата срещу Пирин и се изкачи на върха в "А" група.

Отборът на Левски постигна ценна победа с 2:0 над тима на Пирин в мач от последния 15-и кръг от есенния полусезон в „А” група и ще зимува на върха в класирането, предаде репортер на Novsport.com. С тази победа „сините” събраха актив от 33 точки и изпревариха досегашния лидер ЦСКА, който има 32 точки. Георги Иванов – Гонзо отново бе герой за своя тим, отбелязвайки и двете попадения, след като се появи като резерва на почивката.

Изненадващо гостите имаха първата възможност за гол в мача. В 8-та минута голмайсторът на Пирин Пиетробон стреля опасно, но топката попадна право в ръцете на Георги Петков. В 12-та минута Сърмов пробва удар от далеч, но не успя да уцели вратата. 3 минути по-късно Жоазиньо пробва късмета си от ъгъла на наказателното поле, но и той бе неточен. Атаките на „сините” продължиха и в 23-та минута Левски получи правото да изпълни пряк свободен удар, но Ники Димитров стреля високо над вратата на Пирин. В 38-та минута Сърмов отново прати топката в аут, след центриране на Жоазиньо от фаул. Минута по-късно и Жеан Карлос не успя да уцели вратата, след центриране на Ники Димитров от ъглов удар. Малко след това и централният защитник Давид Бистрон се отчете с пропуск, след като не успя да засече поредното центриране на Димитров.

На почивката треньорът на Левски Емил Велев пусна Георги Иванов – Гонзо в игра на мястото на Жеан Карлош и само 3 минути след началото на втората част нападателят успя да се разпише. Гонзо засече топката с глава, след поредното центриране на Ники Димитров от фаул и вкара така важния първи гол в мача. След попадението „сините” фенове започнаха да скандират „Гонзо, Гонзо…”, а голмайсторът получи жълт картон за бурната си радост след отбелязването на гола. Впоследствие Пирин опита натиск и в 58-та минута Витанов отправи опасен удар от границата на наказателното поле, но топката излезе встрани от вратата. В 68-та минута Левски стигна до втори гол, като отново автор на попадението бе Георги Иванов, който се възползва от хубав пас на Жоазиньо и отблизо прати топката зад Иваников – 2:0. Гостите опитаха да се върнат в мача и в 74-та минута отново Витанов пробва удар, но и той не се оказа проблем за вратаря на домакините Георги Петков. До края на срещата и двата отбора не създадоха по-сериозни положения за гол и срещата завърши при този резултат.

Така с тази победа Левски се изкачи на първото място с актив от 33 точки, докато Пирин остана на 9-та позиция с 18 точки.