3. Левски за сефте превзе Разград с ранен гол и героични изяви на Пламен Илиев (ВИДЕО+СНИМКИ)

16 жълти и два червени картона в голямото дерби, спорен победен гол на Ларсен Туре за 1:0, Литекс само на точка от върха

Левски победи шампиона Лудогорец с 1:0 в Разград в голямото дерби от 21-ия кръг на А група. В мач с 16 жълти и два червени картона Ларсен Туре отбеляза победния гол за „сините” още в 4-ата минута, а Станислав Ангелов и Жуниор Кайсара бяха изгонени през втората част.
Загубата остави Лудогорец само с точка на върха пред Литекс – 47 за „зелените” срещу 46 за ловчанлии. Левски пък временно задмина ЦСКА и се изравни по точки с пловдивските Ботев и Локомотив.

Левски стъпи много твърдо в мача и поведе с първата си опасна ситуация. Старокин смело направи рейд между трима на левия фланг и бе фаулиран от Светослав Дяков. Гаджев създаде истинско меле с центрирането от прекия свободен удар, Макриев остана сам пред вратаря, но чукна съвсем леко и почти от самата голлиния Ларсе Туре довкара за 1:0.

Това попадение се оказа истински рубикон за съдиите и футболните специалисти. Лудогорец искаше засада на Туре, но няколко телевизионни повторения показаха, че сякаш Барт беше на една линия с френското крило, но от друга страна Владо Стоянов бе излязъл напред и може да се приеме, че има само един играч (Барт) между Туре и вратата.

Ранният гол пасив накара Лудогорец да се втурне в атаки и това превърна цялото първо полувреме в наслада за окото на неутралния фен и повод за много нерви сред феновете на двата отбора, които направиха куп пропуски.

Гаджев бе близо до бърз втори гол, но падащият му лист извън наказателното поле премина малко над гредата. Домакините отговориха с включване на Кайсара вдясно в пеналта, но Пламен Илиев разчете играта и предвидливо с крак изчисти прострелния пас за напиращия Роман Безяк.

Пламен Илиев спаси сигурен гол след четвърт час игра, когато Дяков центрира от пряк свободен удар, Безяк насочи добре с глава, но Илиев изби майсторски. Две минути по-късно Даниел Димов повали Безяк в наказателното поле, но дузпа не беше отсъдена, въпреки че телевизионните повторения показаха, че такава по-скоро имаше.

Мисиджан с воле от чиста позиция прати над целта, а Гаджев, Пелето и Боби Цонев заработиха три бързи жълти картона за гостите.
Пламен Илиев отново беше последна преграда срещу атаките на „орлите” и спаси при опита на Безяк да прокара между краката му в ситуация един на един.

Левски изпусна две чисти положения да удвои преднината си в края на първата част. Гари Родригес паднал успя да пусне вляво за свободния Туре, но той заложи на силата и извади в аут. Минута по-късно Станислав Ангелов пусна в коридор за Макриев, той напредна топката с Моци на гърба, но Владо Стоянов спаси удара му.

След почивката мачът се превърна в непрестанна серия от картони и смени, но това не попречи да се създадат и възможности за промяна на резултата.

Секунди след рестарта Гари Родргигес напредна до аутлинията и върна за Боби Цонев, но младият талант стреля неточно от чиста позиция. Пред другата врата Марселиньо центрира от корнер, а Безяк съвсем сам на границата на вратарското поле заби с глава в земята и топката отскочи над вратата.

В 63-ата минута Гари Родригес надбяга влезлия като резерва още преди паузата Шоко за един дълъг пас, но Владо Стоянов с плонж лови изстрела на холандеца.

Четвърт час преди края капитанът на Левски Станислав Ангелов си изкара глупав втори жълт картон, като изрита топката при спряна игра и Георги Йорданов без да се чуди го изгони.

С човек повече Лудогорец натисна, но нямаше късмет да изравни. Резервата Кишада с глава плъзна към долния ляв ъгъл, но Пламен Илиев пак блестящо спаси с една ръка.

Левски изпусна шанса да сложи точка на спора и Дъстли Мулдер сам срещу Стоянов стреля право в него след отличен пас на Родригес.

Минута преди края и късметът покри Левски. Ешпиньо надскочи Алекс Перес и с глава нацели дясната греда на Илиев, който този път не мръдна.

Във втората минута на добавените пет Жуниор Кайсара си позволи да вдига лежащия Вутов от земята и съдията изгони и Кайсара с втори жълт картон.

В последните секунди жълтите картони набъбнаха до 16, но нов гол не падна и Левски за първи път победи Лудогорец в Разград, като сложи край на серията на шампионите от 6 поредни победи срещу столични отбори този сезон.