3. Левски загуби от Благо и компания - 0:1

Левски загуби от Благо и компания - 0:1

Жеан Карлос с червен картон, Йовов не се появи в игра

Отборът на Терек (Грозни), в който се състезават бившите футболисти на ЦСКА Валентин Илиев и Флорентин Петре, както и националът Благой Георгиев, успя да постигне минимална победа с 1:0 над лидера в „А” група Левски. Срещата бе изпълнена с много грубости и двата отбора получиха по един червен картон. Въпреки очакванията, новото старо попълнение на „сините” Христо Йовов не се появи в игра.

Първото полувреме не предложи кой знае колко емоции, като „сините” имаха съвсем лек превес. Още във втората минута Благо Георгиев стреля от фаул, но ударът му срещна гредата. В 12-ата минута Живко Миланов центрира опасно в наказателното поле на Терек, но нападателите на Левски не успяха да засекат топката. Петре пък бе най-активен в редиците на руския тим и непрестанно тормозеше отбраната на Левски. В 13-ата минута негово центриране бе засечено от Лахиянов, но без успех. Левски създаде първото си по-чисто положение едва в 35-ата минута, но Цачев бе изпреварен от вратаря Бикан, след хубав пас на Христов. Към края на полувремето Терек опита лек натиск, но удар на Петре бе спасен от вратаря Димитров. Последната атака на „сините” бе завършена с удар от 30 метра на Да Коща, но топката премина над напречната греда.

През втората част Левски започна по-активно и още в 47-та минута Цачев пропусна да даде преднина на своя тим, пращайки топката над вратата. Само 2 минути по-късно Фелипе Да Коща изведе по брилянтен начин Жеан Карлос, но той пропусна. Малко по-късно Георги Христов получи възможност да стреля, но ударът му бе слаб и не успя да затрудни вратаря на Терек. В 56-ата минута Цачев се откъсна сам срещу вратаря, но си поведе твърде дълго топката и не успя да отправи удар. Веднага след това Панку от състава на гостите стреля опасно от фаул, но не успя да улучи целта. Само 5 минути по-късно Левски също получи правото да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Да Коща, който стреля опасно, но вратарят Бикан се намеси подобаващо. В 77-та минута се случи и най-неприятният инцидент в мача. Бенз от състава на Терек фаулира грубо Жеан Карлос и получи втори жълт картон, след което бе отстранен от игра. В мелето след фаула обаче, главният съдия Виталий Ходулян е забелязал удар без топка от страна на потърпевшия Жеан Карлос и впоследствие нападателят на Левски получи директен червен картон и моментално възстанови численото равенство на терена. Само 2 минути по-късно падна и единственото попадение в срещата. Даниел Панку от състава на Терек изпълни перфектен пряк свободен удар и не остави шансове на появилия се като резерва Митрев. До края на мача Левски успя да създаде само една по-сносна атака, при която обаче ударът с глава на Георги Иванов премина встрани от целта.

0:1 Панку 79’

Левски: Димитров, Миланов, Рабех, Генев, Вагнер, Недялков, Сърмов, Христов, Цачев, Карлос (ч.к.), Да Коща (Митрев, Г.Иванов, Жоазиньо, Гаджев, Минев)

Терек: Бикан, Омелянчук, Илиев, Джавраилов, Бенз (ч.к.), Ги Есаме, Смирнов, Георгиев, Петре, Лахилянов, Сирадзе

Съдия: Виталий Ходулян

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо