3. Левски започна с победа при Николай Костов (ВИДЕО)

Левски започна с победа при Николай Костов (ВИДЕО)

„Сините“ вкараха в първата и в последната минута на Пирин

Левски започна с победа при новия треньор Николай Костов.

Столичани победиха с 2:1 гостуващия Пирин (Благоевград) в първата си лятна контрола след гол от дузпа на Рикардиньо в последната 90-а минута.

Още в първата младокът Преслав Бачев откри резултата, а в 27-ата „орлетата“ изравниха чрез Даниил Кондраков и колеблива намеса на Николай Михайлов.

Левски игра без българските си национали Андриан Краев, Илиян Стефанов, Марин Петков, Патрик-Габриел Галчев и Пламен Андреев, както и контузените Роналдо и Билал Бари, но въпреки това стигна до успеха, макар и доста драматично.

Новият наставник на „сините“ заложи на опита в защита и на младостта в халфовата линия и нападението за първата част, а тя започна по възможно най-добрия начин за възпитаниците му.

Още в 57-ата секунда 18-годишният Асен Митков изведе отлично в коридор Преслав Бачев и 17-годишният нападател хладнокръвно откри резултата с удар по диагонала.

Гостите от Благоевград отговориха в 8-ата минута, но изстрелът на Дмитрий Семенив не затрудни Николай Михайлов.

34-годишният вратар обаче не бе убедителен в 27-ата минута, когато изби удар на Борис Тютюков към Даниил Кондраков и 25-годишният украинец я прати в опразнената мрежа за 1:1.

Малко по-късно Левски бе близо до нов аванс в резултата, но Антон Иванов не съумя да засече острото центриране на Кристиян Йовов.

В 33-ата минута шут на друг младок - Антоан Стоянов, бе отразен от вратаря на Пирин, за да дойде почивката при равенство.

Левски излезе с изцяло нов състав за второто полувреме, в който личаха имената на Ивелин Попов, Уелтон и Рикардиньо.

Джавад ел Джемили също се появи на терена и скоро след паузата опита да намери Попето, но не сполучи. Не след дълго Рикардиньо и Уелтон не се разбраха.

В 58-ата минута пък гол на Попов бе отменен заради засада. В 69-ата Ел Джемили стреля над вратата, а в 73-ата Рикардиньо не се възползва от добро извеждащо подаване и бе затворен от защитник на Пирин.

Малко преди края завърналият се след наем Нейтън Олдър пропусна от чудесна позиция и добра намеса на Марио Кирев, но в последната 90-а минута стражът на „орлетата“ капитулира.

Секунди преди това Уелтон бе фаулиран в пеналта и Левски получи дузпа, която Рикардиньо реализира и така оформи крайното 2:1

ЛЕВСКИ - ПИРИН 2:1
1:0 Преслав Бачев (1)
1:1 Даниил Кондраков (27)
2:1 Рикардиньо (90, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ (първо полувреме): 13. Николай Михайлов (к), 2. Жереми Петрис, 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 27. Асен Митков, 71. Антоан Стоянов, 32. Никола Бандев, 31. Антон Иванов, 21. Кристиян Йовов, 16. Преслав Бачев;

ЛЕВСКИ (второ полувреме): 99. Иван Андонов, 34. Виктор Любенов, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 15. Александър Божилов, 4. Нейдън Олдър, 20. Асен Чандъров, 10. Ивелин Попов, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Уелтон, 9. Рикардиньо;

Треньор: Николай Костов.

ПИРИН: 12. Максим Ковальов, 19. Вячеслав Велес, 29. Мартин Бачев, 25. Илиян Костов, 8. Дмитрий Семенив, 77. Васил Христов, 17. Пепси Глезим, 14. Даниил Кондраков, 7. Владимир Медвед, 24. Борис Тютюков, 26. Иван Тасев;

Резерви: 1. Марио Кирев, 21. Борислав Смилянски, 72. Димитър Митов, 13. Влади Ласков, 15. Алекс Педински, 45. Лазар Стойчев, 23. Христослав Ячев, 31. Христо Младенов, 10. Иван Ирмиев, 9. Петър Христов, 6. Вергил Янев.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо