3. Лидерът Лудогорец надделя с 3:0 над мъжеството на Берое (видео+снимки)

Лидерът Лудогорец надделя с 3:0 над мъжеството на Берое (видео+снимки)

Разградчани се добраха трудно до победата с три гола, които паднаха през втората част

Отборът на Лудогорец (Разград) започна пролетния полусезон с убедителна победа с 3:0 над тима на Берое. Срещата от 17 кръг на родната "А" футболна група предложи на зрителите в Разград многобройни емоции, като в крайна сметка домакинът ликуваше, въпреки страхотното мъжество, което показаха футболистите на Илиан Илиев. Иван Стоянов откри чак в 56-та минута и удвои в 60-та минута, като по този начин започна футболната си година у нас по начинът, по който завърши 2011-та такава - с гол. В последния мач на Лудогорец за миналия полусезон Стоянов вкара изключително важното попадение за 2:2 на гости на ЦСКА, като по този начин позволи на разградчани да зимуват на върха в "А" група. Крайното 3:0 оформи Емил Гъргоров с воле в 78-та минута.

Срещата започна с изпълнение на националния химн по повод празника за всички българи 3 март. Последва началният сигнал и бързо темпо на игра, като домакините логично оказаха натиск върху футболистите на Берое. Между 2-та и 5-та минута на няколко пъти Иван Стоянов, Минев и Шоко демонстрираха остра игра по фланговете, но във всяка ситуация защитата на Берое се справи безупречно.

В 8-та минута Димо Бакалов стреля силно, но твърде неточно и над вратата на гостите. В 12-та минута Бакалов нахлу в наказателното поле на Берое след извеждащо подаване над Здравко Илиев, който обаче се намеси и запази топката с тяло.

В 18-та минута зрителите на пълния „Лудогорец Арена“  видяха и първата сериозна ситуация пред вратата на Берое. Интелигентно подаване на Гъргоров изведе по дясното крило Иван Стоянов, който в близост до аутлинията центрира остро към Марселиньо. Силната топка изненада  Марселиньо и само се отклони в тялото му, за да отиде към Бакалов, който падайки отправи удар в аут.

Две минути по-късно игра с ръка на Здравко Илиев в собственото му наказателно поле остана незабелязана от главния рефер Таско Тасков. Топката едва докосна почти прибраната ръка на Илиев и крайното решение остава единствено за съдията, който ръководи мача.

В 22-та минута се разигра доста грозна сцена. Светослав Дяков фаулира в гръб Емил Ангелов, а след сигнала се опита да изрита топката под тялото на Ангелов, шутирайки ребрата му. Постъпката на Дяков бе наказана с жълт картон, а секунди по-късно Бабангида си отмъсти и също бе декориран в жълто.

В 29-та минута Минев проби отляво да аутлинията и след като стигна до вратарското поле подаде назад към Гъргоров, чийто удар по земя мина покрай далечната греда. Само минута по-късно Ангелов бе на косъм да вкара за гостите, но страхотни изяви на Голубович и Гулдан лишиха беройци от попадение.

Около петнадесет минути преди края на първото полувреме футболистите на домакините показаха грубости срещу Бабангида и в центъра се заформи здраво меле, след което не бе показан дори и един жълт картон. Минев, Гулдан и Дяков демонстрираха неспортменски изяви наведнъж срещу падналия на земята Ангелов.

След учудващо 0:0 през първата част второто полувреме започна с много интересни ситуации. В 49-та минута Ливраменто бе изведен очи в очи с Голубович, но прехвърлящият му удар мина над вратата на домакините. Секунди по-късно Гъргоров със страхотен елегантен пас изведе Марселиньо зад противниковата отбрана, но последният стреля на сантиметри от целта.

В 56-та минута головата суша в Разград бе прекратена от Иван Стоянов, който откри след като Емил Гъргоров му поднесе топката на празна врата, след като елиминира няколко защитници в собственото им наказателно поле. Само четири минути по-късно направилият разликата днес Стоянов удвои с невероятен гол от около 25 метра. Той овладя топката диагонално срещу вратата на гостите и със силен удар с левия крак я запрати в сглобката за 2:0.

Футболистите на Ивайло Петев се успокоиха след като вече водеха с два гола и темпото падна. В 69-та минута Гъргоров бе добре изведен в наказателното поле на Берое след заучено изпълнение на фаул и изстрелът му профуча покрай лявата сглобка на вратата на Иванов. В 78-та минута вече прошка нямаше и Гъргоров вкара за 3:0, като по този начин възнагради себе си за страхотната си игра в днешния ден.

До края на срещата футболистите на Илиан Илиев не спряха да се борят поне за почетно попадение, но за съжаление на заралии усилията им не бяха възнаградени. Страхотният сблъсък на „Лудогорец Арена“ завърши с победа 3:0 за домакините, въпреки показаната много добра игра от страна на беройци.

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

Септември с нова победа, прати Хебър на дъното (ВИДЕО)

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА