3. Литекс елиминира безпроблемно Марица - 5:1

Литекс елиминира безпроблемно Марица - 5:1

Безпроблемни 90 минути за Литекс в Пловдив срещу Марица

Литекс не срещна почти никаква съпротива в лицето на младата формация на Марица (Пловдив) в първият за днес мач от осминафиналите на турнира за Купата на България.

В рамките на девет минути от първото полувреме футболистите на практика си осигуриха участие в четвъртфиналите за Купата на България. Младият и в известна степен неопитен състав на Марица не успя да реализира противодействие на четирите бързи попадения от страна на ловчанлии.

В 11-ата минута Крум Бибишков след центриране от дясно се възползва от неразбирателство в защитната формация на домакините и безпроблемно изпрати топката зад стража Грабчев.

Четрири минути по-късно отново Бибишков се възползва от центриране на Бертен в наказателното поле, лесно надскочи бранителите на Марица и покачи резултата на 2:0.

Седрик Камбон сложи ранен край на двубоя с попадение от границата на наказателното поле.
Неразбирателството в защитата на пловдивчани позволи на Ивелин Попов да реализира четвъртия гол за Литекс с изстрел от малък ъгъл.

Младата формация на Марица успя да достигне до два по-опасни удара към вратата на гостите, но това се случа само след като Литекс понижи оборотите и позволи лекото разсейване. В 39-ата Абушев стреля точно , но прекалено слабо, а в 44-ата най-чистото положение за своя тим изпусна Иванов, който не успя да преодолее авторитетната проява на вратаря Голубович.

Второто полувреме не се различаваше по достойнства от първата част. Двата тима изиграха изключително коректен двубой с открита игра и минимален брой нарушения.

Литекс запази статута си на по-класния от двата състава и не допусна опасни положения пред вратата си. Станимир Стоилов даде шанс за изява на Александър Цветков, Бенгюзов и Попов, които влязоха на местата на Сандриньо, Ивелин Попов и Берберович.

В 55-ата минута Крум Бибишков оформи своя хеттрик след като добави отбитата от гол линията топка.

В 79-ата Димов отбеляза почетното попадение за домакините. По впечатляващ начин с изстрел от воле топката премина на сантиметри под гредата на Голубович за 1:5.

Минутите до края на двубоя не бяха белязани с нищо впечатляващо. Футболистите на Литекс, вече класирали се за следващата фаза, единствено очакваха финалният сигнал на Ивайло Стоянов.