3. Литекс излъга БАТЕ с 1:0 в Борисов

Литекс излъга БАТЕ с 1:0 в Борисов

Отборът на Литекс (Ловеч) постигна изключително ценна победа с 1:0 над тима на БАТЕ (Борисов) в първия плейоф за влизане в групите на новосформирания турнир Лига Европа. Двубоят се игра на Градския стадион в Борисов, а реваншът в България е следващата седмица. Домакините бяха далеч по-активният тим през почти целия мач, но търпеливостта на „оранжевите” в крайна сметка им донесе толкова ценния успех в тази среща.

Отборът на Литекс постигна изключително ценна победа с 1:0 над БАТЕ Борисов в първия плейоф за влизане в групите на новосформирания турнир Лига Европа. Двубоят се игра на градския стадион в Борисов, а реваншът в България е следващата седмица. Домакините бяха далеч по-активният тим през почти целия мач, но търпеливостта на „оранжевите” в крайна сметка им донесе толкова ценния успех в тази среща.

Първото полувреме на двубоя бе доста скучно като двата тима се захапаха от самото начало в центъра на игрището. Нервността бе обзела и футболистите на двата отбора и те бъркаха доста подавания в първите минути. В 9-ата „оранжевите” изпълниха ъглов удар, но ударът с глава на Николов излезе в аут.

В 23-ата минута дойде и най-опасното положение за Литекс. Тогава Дока открадна една топка от защитата на домакините, навлезе в наказателното поле, но бе притиснат от бранител на БАТЕ и ударът на бразилеца излезе в аут.

В 30-ата минута Скавиш от „трактористите” отправи опасен шут, но Голубович спаси, както го направи и в 37-ата, когато кълбото застрашително летеше към горния му ляв ъгъл след пряк свободен удар. В 43-ата минута дойде и най-опасното положение пред вратата на българите. След колективна грешка в отбрана, Скавиш изпревари Пламен Николов и стреля с глава, но ударът му премина близо до вратата на Голубович.

В началото на втората част домакините трайно се настаниха в половината на Литекс, а в 48-ата минута Кривец засече едно центриране с глава, но кълбото излезе в аут. В средата на тази втора част пред вратата на „оранжевите” дойде най-инфарктната ситуация до момента. Тогава Бордачов засече с глава центриране на Павлов, но топката бе избита от голлинията от защитник на Литекс.

Така дойде 80-ата минута, когато, противно на всякаква логика, Литекс откри резултата. Това стана, след като Сосновски се опита да върне кълбото към своя вратар, но то бе отклонено от Кишишев и попадна в Сандриньо, а бразилецът бе безпощаден – 1:0 за Литекс. Още в ответната атака Нехайчик стреля силно към горния ляв ъгъл на Голубович, но сърбинът изби с мъка.

Това бе и последното по-интересно положение в срещата и тя завърши с победа за „оранжевите”. Така Литекс ще очаква реванша в България следващата седмица далеч по-спокойно, тъй като взе комфортен аванс пред тима на БАТЕ.

Прогноза: Голове и домакинска победа на Лудогорец - Локо (София)